Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Nie ma mowy o zmęczeniu

Michał Ruciak: Nie ma mowy o zmęczeniu

fot. archiwum

- W zeszłym roku Olsztyn zdobył na nas sześć punktów. Z tego też względu chcieliśmy teraz zagrać dobrze i pokazać, że tamte porażki to był jakiś przypadek - przyznaje przyjmujący ZAKSY, Michał Ruciak. Kędzierzynianie pewnie wygrali 3:0.

Mecz wygrany 3:0, ale łatwo nie było. Zespół z Olsztyna był wymagającym przeciwnikiem?

Michał Ruciak:Przez pierwsze dwa sety cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu. W trzeciej partii walka była bardziej wyrównana. Jesteśmy zadowoleni, że to my wyszliśmy z niej zwycięsko.

Kibice obawiali się tego spotkania. Za wami zwycięstwa nad Resovią i Skrą, po których pewnie ciężko zmotywować się do walki z innym rywalem. Na dodatek AZS chyba wam nie leży. W poprzednim sezonie przegraliście z nim dwa razy.W zeszłym roku Olsztyn zdobył na nas sześć punktów. Z tego też względu chcieliśmy teraz zagrać dobrze i pokazać, że tamte porażki to był jakiś przypadek. Choć nie ma co umniejszać rywalowi, który zasłużenie zwyciężył w tamtych spotkaniach.

Byliście zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale akademicy nie mieli nic do stracenia. Wiadomo, że to młody zespół, a więc nieobliczalny, który może być groźny dla każdego.

To prawda. Jeśli dobrze dograją piłkę, to mają całkiem fajnego rozgrywającego, który potrafi mądrze prowadzić grę. Każdemu zespołowi będzie grało się z nimi ciężko.

Za wami kilka trudnych spotkań i długa podróż z Belgradu. Czy pojawiają się już oznaki zmęczenia, czy jeszcze za wcześnie, by o tym mówić?

Ja nie odczuwam żadnego zmęczenia. Na pewno ciągłe wyjazdy, mecze rozgrywane co trzy dni powodują jakiś uszczerbek, ale do tej pory wszystko jest w porządku. Zespół jest dobrze przygotowany i na razie nie ma mowy o zmęczeniu.

Przed wami kilka dni normalnych treningów, a w piątek kolejny trudny rywal.

Teraz cieszymy się z trzech punktów i z tego, że utrzymaliśmy fotel lidera. W tym tygodniu czeka nas pojedynek z Jastrzębskim Węglem i nasze myśli i działania kierujemy na to spotkanie.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved