Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Karpiewski: Należała nam się ta wygrana

Łukasz Karpiewski: Należała nam się ta wygrana

fot. archiwum

- Wiedzieliśmy, co mamy zrobić na boisku, wszystko nam wychodziło. Trzymaliśmy się taktyki ustalonej przed meczem i świadczy o tym wynik - mówi o wygranej z Energetykiem Jaworzno Łukasz Karpiewski, wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Po raz pierwszy w Nysie została przyznana nagroda MVP meczu. Jak ci się podoba ten nowy zwyczaj?

Łukasz Karpiewski: Myślę, że jest to taka pozytywna nagroda. Na wielu meczach spotkaliśmy się, że taki zwyczaj panuje. Niestety zawsze najlepszym zawodnikiem zostawał ten z drużyny gospodarzy, nawet jak ta statuetka mu się nie należała. Dlatego myślę, że teraz najwyższa pora odegrać się, żeby nagrody otrzymywali także nasi zawodnicy.

Teraz chciałam porozmawiać o meczu. Na zwycięstwo kibice czekali 3 tygodnie. Nareszcie się przełamaliścieNależała nam się ta wygrana. Wyszliśmy bardzo skoncentrowani na ten mecz. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać, bo na łatwiejszego przeciwnika nie mogliśmy trafić, chociaż wiedzieliśmy, że zespół z Jaworzna tanio skóry nie sprzeda. Wiedzieliśmy, co mamy zrobić na boisku, wszystko nam wychodziło. Trzymaliśmy się taktyki ustalonej przed meczem i świadczy o tym wynik.

Czy też uważasz, że kluczem do spotkania była zagrywka?

Oczywiście, zagrywka przede wszystkim. Zazwyczaj tak było w poprzednim sezonie, że zagrywka tutaj w nyskim kotle przynosiła nam zwycięstwo. Niestety w poprzednim meczu z Będzinem nie było to takie proste. Teraz na szczęście nam się udało, odrzuciliśmy przeciwnika od siatki, no i miejmy nadzieję, że pójdziemy za ciosem i zagrywka będzie naszą kluczową siłą.

Tym bardziej, że za tydzień zmierzycie się nie z byle kim, ale liderem z Bielska.

Dokładnie, za tydzień Bielsko. Miejmy nadzieję, że pokusimy się o jakąś małą niespodziankę i wygramy z naszym poprzednim trenerem [Januszem Bułkowskim – przyp.red.].

źródło: azsnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved