Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek po operacji wrócił z San Marino

Damian Wojtaszek po operacji wrócił z San Marino

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Libero Jastrzębskiego Węgla przeszedł w poniedziałek w klinice w San Marino zabieg zespolenia pękniętej kości łódeczkowatej w nadgarstku. Teraz zawodnika czeka rehabilitacja, jednak wciąż nie wiadomo kiedy Damian Wojtaszek wróci do gry.

Na ostatnim treningu przed spotkaniem rozgrywanym w ramach Pucharu CEV w Jastrzębiu Zdroju przeciwko francuskiemu Rennes Volley libero jastrzębian doznał urazu, który – jak się później okazało – był poważniejszy, niż wcześniej zakładano. – Jest to jedna z ośmiu kości nadgarstka, ale właśnie ona najczęściej ulega kontuzjom. Ze względu na jej specyficzną budowę, ciężko się ją leczy. Lekarze wręcz nazywają ją „wredną” kością. U siatkarzy uraz ten zdarza się rzadko, częściej u motocyklistów, choć z tego co wiem, z podobną kontuzją co Damian jakiś czas temu zmagał się środkowy Resovii Grzegorz Kosok – wyjaśnia w rozmowie z oficjalną stroną klubu Patryk Kłaptocz, fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla.

Damian Wojtaszek był operowany przez wybitnego specjalistę w dziedzinie ortopedii, który ma ogromne doświadczenie w tego typu operacjach, a przeprowadził ich już łącznie ponad 500. Głównie leczył urazy kości u wspomnianych wyżej miłośników dwóch kółek, także tych najwybitniejszych, z pierwszych stron gazet, jak choćby Australijczyka Casey Stonera – dwukrotnego Mistrza Świata w MotoGP.

Kilkudniowy wyjazd zawodnika na Płw. Apeniński oraz leczenie sfinansował jastrzębski klub. Zabiegł został wykonany prawidłowo. W najbliższym czasie Damian będzie przechodził rehabilitację. Jak podkreśla trener Jastrzębskiego Węgla, na tym etapie trudno ocenić jak długo potrwa absencja zawodnika i kiedy Damian Wojtaszek będzie mógł wspomóc swój zespół w warunkach meczowych.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved