Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni Radom stawiają na młodość

Czarni Radom stawiają na młodość

fot. archiwum

Ekipa Czarnych Radom, która awansowała przed tym sezonem do pierwszoligowych rozgrywek, spisuje się w nich bardzo dobrze, obecnie zajmując piątą lokatę. Co ważne, w szeregach drużyny dobrze spisują się młodzi zawodnicy.

Mowa tu przede wszystkim o Jakubie Wachniku, który ostatnio dostał szansę gry i – co ważne – wykorzystuje ją. – Wachnik pokazał, że jest wartościowym zawodnikiem. Jest w takim wieku, że możliwe są jeszcze wahnięcia formy. Ma także swoją piętę achillesową, którą jest przyjęcie. Sporo jednak nad tym pracuje, także indywidualnie i sądzę, że efekty będą wkrótce widoczne – mówi w rozmowie z echodnia.eu grający drugi trener radomskiej ekipy Robert Prygiel.

Radomska ekipa, choć w swoim składzie ma doświadczonych graczy, to jednak również stara się promować młodych siatkarzy, tj. Bartłomieja Grzechnika, Pawła Filipowicza czy wspomnianego Jakuba Wachnika. Młodzież ma od kogo się uczyć, gdyż w drużynie gra opiera się na doświadczonych i utytułowanych graczach – Pryglu, Kociku, a także Neroju i Radomskim, którzy zdobywali sukcesy w reprezentacjach młodzieżowych.

Jeśli nic się nie zmieni, to prawdopodobnie Wachnik otrzyma kolejną szansę i zagra w najbliższym meczu. Udowodnił, że warto w niego inwestować i chcemy stworzyć mu możliwość rozwoju – zapewnia Robert Prygiel.W ostatniej kolejce Czarni pokonali KPS Jadar Siedlce, a przed nimi pojedynek z Ślepskiem Suwałki. Wygrana z tym zespołem z pewnością pozwoli radomianom awansować w tabeli, gdyż rywale zajmują lokatę wyżej, ale lepszy mają jedynie stosunek setów.

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved