Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zdzisław Grodecki: Ten zespół ma jeszcze niewykorzystany potencjał

Zdzisław Grodecki: Ten zespół ma jeszcze niewykorzystany potencjał

fot. archiwum

Jastrzębianie dołączyli do grona zespołów, które w otwarciu sezonu pokonały Skrę. Co o tej wygranej myśli prezes klubu? - Jedna jaskółka wiosny nie czyni - przyznał Zdzisław Grodecki. - Chciałbym, by ta jaskółka z meczu ze Skrą zamieniła się w całe stado...

W ubiegłym sezonie jastrzębianie wyraźnie mieli ochotę na podium. Postawionego przed zespołem celu nie udało się zrealizować, ale w trwających właśnie rozgrywkach zespół Lorenzo Bernardiego pokazuje, że stać go na powrót do najlepszej trójki sezonu. – Przy każdej okazji mówiłem i teraz powtarzam: ten zespół ma ogromny potencjał, który, jak na razie, nie jest do końca wykorzystany. A moje słowa nie są bezpodstawne, wszak drużynę widzę na co dzień i wiem, jakie zawodnicy oraz trenerzy mają możliwości – przyznał w rozmowie ze Sportem prezes klubu Zdzisław Grodecki, który nie ukrywał, że jest zadowolony z gry zespołowej swoich podopiecznych.

Zarówno w ubiegłym sezonie, jak i podczas obecnego bardzo często pojawiają się opinie, że forma Jastrzębskiego Węgla zależy w dużej mierze od dyspozycji, jaką danego dnia prezentuje Michał Łasko. Włoch z polskim paszportem z bardzo dobrej strony zaprezentował się podczas meczu ze Skrą, a pomagał mu Michał Kubiak. Obaj siatkarze zdobyli dla swojej drużyny 38 punktów. – Mnie nie wypada polemizować z fachowcami i prosiłbym, by nie wchodzić w szczegóły. Natomiast mam zupełnie inne zdanie – przyznał Grodecki. – On potrafi mobilizować kolegów nie tylko podczas meczów, ale w czasie codziennych treningów. Michał pokazuje, jaki powinien być kapitan i to jest wartość dodana.

Prezesa klubu optymizmem może również napawać postawa młodego, niespełna siedemnastoletniego Jakuba Popiwczaka, który zebrał pochlebne opinie po swoim występie przeciwko Skrze. Dla libero Jastrzębskiego Węgla był to debiut na parkietach ekstraklasy. – Stanął przed trudnym zadaniem, ale wywiązał się z niego. Kolejni zawodnicy mają szansę występu, a trener Bernardi nie boi się stawiać na młodych. To również jest optymistyczne – cieszył się prezes klubu, który ma nadzieję na to, że w zespole będzie pojawiało się coraz więcej zawodników szkolonych w Akademii Talentów. – Nam potrzeba czasu i śmiem twierdzić na podstawie tego, jak się szkoli w Akademii Talentów, za trzy, może cztery lata będziemy mieli drużynę składającą się z naszych wychowanków.

* Cały wywiad Włodzimierza Sowińskiego w Sporcie.

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved