Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W Spale kolejny przegląd siatkarskiej młodzieży

W Spale kolejny przegląd siatkarskiej młodzieży

fot. archiwum

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale zostanie podsumowana kolejna wielka akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W dniach 8-11 listopada  rozegrany zostanie Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt, z udziałem kadr wszystkich województw.

Podstawowym celem Turnieju Nadziei Olimpijskich jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży pod kątem szkolenia centralnego. Zawody obserwowane będą przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Najbardziej wyróżniające się i najzdolniejsze zawodniczki prawdopodobnie dostaną szansę gry w narodowych reprezentacjach młodzieżowych, a kto wie, w przyszłości być może trafią do kadry Polski seniorów.

Pierwszego dnia zawodów w Spale zawodniczki będą mieć sprawdziany sprawnościowe, m.in. skok dosiężny, wyskok do bloku, rzut piłką lekarską i bieg po tzw. kopercie. Nie obejdzie się też bez wielkiego grania. Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy, w których rozegrane zostaną mecze systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze reprezentacje awansują do ćwierćfinałów. Końcową klasyfikację poznamy w niedzielę przed południem.

W finale rozgrywek chłopców TNO, który odbył się 25-28 października, województwo śląskie pokonało kujawsko-pomorskie. Dziewczyny z Pomorza i Kujaw nie chcą być gorsze od swoich kolegów. Podopieczne trenerki Agaty Kopczyk mierzą w zwycięstwo. – Reprezentacja naszego okręgu składa się z zawodniczek dwóch klubów – Pałacu Bydgoszcz i WTS Włocławek. Pierwszy z nich jest znanym w kraju ośrodkiem, nie tylko z pracy szkoleniowej z młodzieżą. Szukamy utalentowanych, wysokich zawodniczek w innych klubach województwa i oczywiście jak takie spotkamy, to powołujemy do naszej kadry – powiedziała Agata Kopczyk.W czasie przygotowań ekipa woj. kujawsko-pomorskiego wzięła m.in. udział w turnieju w Rawie Mazowieckiej, gdzie na dziesięć drużyn zajęła trzecie miejsce. Najlepszą blokującą wybrano Natalię Sidor, a najlepszą w zespole Karinę Kucal.

Agata Kopczyk grała przed laty w ekstraklasowym zespole Pałacu Bydgoszcz, z którym zdobyła w sezonie 1992/93 złoty medal. – Ten sukces, jak wszystko w życiu co pierwsze, zapamiętuje się na zawsze. W następnych latach uzyskiwałem dobre wyniki, ale tamten tytuł zajmuje szczególne miejsce w moim sercu – mówi Agata Kopczyk.

– Dla zawodniczek Turniej Nadziei Olimpijskich jest pierwszym wielkim sportowym przeżyciem. Wcześniej grały, ale zwykle na szczeblu okręgu czy makroregionu. W Spale będą miały okazję sprawdzić w walce z najlepszymi z całej Polski. W tym wieku odniesiony sukces często jest mocnym czynnikiem mobilizującym do dalszej pracy – mówi były trener reprezentacji juniorów, Zbigniew Krzyżanowski.

* Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved