Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sprawdziły się zapowiedzi Czarnych. W Radomiu stawiają na młodych

Sprawdziły się zapowiedzi Czarnych. W Radomiu stawiają na młodych

fot. archiwum

Beniaminek zaplecza ekstraklasy może być zadowolony nie tylko z dobrej postawy na otwarcie sezonu, ale również z gry młodych siatkarzy. Ostatnio pochlebne recenzje zbiera Jakub Wachnik, który przyczynił się do wygranej nad Jadarem.

Mecz z rywalem zza miedzy wyjątkowo dobrze ułożył się dla Czarnych. Zespół, którego drugim trenerem jest Robert Prygiel, w trzech setach wygrał we własnej hali, choć w końcówce drugiej partii dopiero trzecia piłka setowa dała mu zwycięstwo. Spotkanie do udanych może zaliczyć dziewiętnastoletni atakujący Jakub Wachnik, który od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra miał okazję do zaprezentowania się miejscowej publiczności.

Z postawy reprezentanta Polski juniorów zadowolony był Robert Prygiel, który nie ukrywał, że młody siatkarz może znów pojawić się na parkiecie w kolejnym spotkaniu Czarnych. – Udowodnił, że warto w niego inwestować i chcemy stworzyć mu możliwość rozwoju – przyznał grający trener radomskiego zespołu. – Wachnik pokazał, że jest wartościowym zawodnikiem. Jest w takim wieku, że możliwe są jeszcze wahnięcia formy. Ma także swoją piętę achillesową, którą jest przyjęcie. Sporo jednak nad tym pracuje, także indywidualnie i sądzę, że efekty będą wkrótce widoczne – dodał Prygiel, który podczas minionej kolejki również pojawił się na boisku w Radomiu.

Wachnik nie jest jedynym młodym siatkarzem, z którym duże nadzieje wiąże sztab trenerski. Od początku sezonu miejsce w pierwszym składzie regularnie ma zagwarantowane środkowy Bartłomiej Grzechnik.

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved