Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci zagrają w Turnieju Czterech Narodów

Polscy kadeci zagrają w Turnieju Czterech Narodów

fot. archiwum

W dniach 16-18 listopada w Ostrowcu Św. reprezentacja Polski kadetów zagra w Turnieju Czterech Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się z Rosją, Serbią i Czechami. Dla podopiecznych trenera Czai będzie to etap przygotowawczy do kwalifikacji do ME.

18 grudnia młodzi siatkarze wyjadą do Austrii, gdzie spędzą 4 dni i rozegrają sparingi z kadrą austriacką. Później dostaną kilka dni wolnego, ale tuż po świętach Bożonarodzeniowych spotkają się na zgrupowaniu w Spale. Na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy na Słowację wyjadą 2 stycznia. Eliminacje zostaną rozegrane w słowackiej Nitrze, gdzie w dniach 3-7.01 w grupie C Polacy zmierzą się z Bułgarią, Słowacją, Izraelem, Portugalią i Anglią.

Do mistrzostw Europy z turnieju w Nitrze awansują 2 zespoły. Turniej kwalifikacyjny na Słowacji to jedyna szansa naszych siatkarzy na wywalczenie awansu do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w dniach 10-22.04.2013 w Serbii.

Skład reprezentacji Polski kadetów: Piotr Badura, Krzysztof Bieńkowski, Karol Borończyk, Bartosz Bućko, Wojciech Dawid, Daniel Gąsior, Paweł Gryc, Marcin Kania, Marcin Komenda, Aleksander Maziarz, Artur Pasiński, Łukasz Pietrzak, Jan Siemiątkowski, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Mariusz Wacek, Oskar Wojtaszkiewicz.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved