Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Police bez SMS-u?

Police bez SMS-u?

fot. archiwum

Funkcjonowanie regionalnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach jest zagrożone. Być może niebawem atmosfera wokół siatkarskiej placówki się oczyści, ale może również dojść do jej zamknięcia, co byłoby szkodliwe dla całego województwa.

Obrońcy placówki mówią o tym, że szkoła potrafi na siebie zarobić m.in. poprzez unijne dotacje czy współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Przeciwnicy wspominają o długach, braku dofinansowania z PZPS. Wątpliwości ma rozwiać sesja rady powiatu.

– Wybieramy się na nią. Jakiś czas temu przekazaliśmy Staroście pismo z informacją, że źle się dzieje wokół szkoły. Zmienia się nam – trenerom – warunki pracy, natrafiamy na złą wolę powiatu, a jeszcze bez uzgodnień z nami próbuje się zabrać szkole obiekty sportowe i utworzyć Powiatowe Centrum Sportowe, które miałoby administrować obiektami. Takie pomysły powstają po cichu, bez konsultacji. A do czego prowadzić może kontynuowanie nauki siatkówki na wynajmowanych obiektach, poznaliśmy przez ostatnie 5 lat. Dlatego też poinformowaliśmy Starostę, że możemy rozpatrywać różne opcje, w tym nową lokalizację SMS. Z Polic nie chcemy się jednak wyprowadzać – podkreśla Leszek Piasecki.

Regionalna Szkoła Mistrzostwa Sportowego od kilku lat prowadzi szkolenie dziewcząt w siatkówce. Najstarsze dziewczynki występują też w II lidze oraz amatorskich rozgrywkach. To bezpośrednie zaplecze dla pierwszoligowego Chemika Police i drugoligowego Piasta Szczecin. Po skończeniu liceum młode siatkarki kontynuują grę w swoich klubach.*więcej na stronach Gazety Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved