Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Lucie Muhlsteinova: Walczyłyśmy do końca

Lucie Muhlsteinova: Walczyłyśmy do końca

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki polickiego Chemika w minioną sobotę nie bez trudu, ale w trzech setach zwyciężyły Eliteski AZS UEK Kraków. Na własnym parkiecie wciąż są niepokonane, a dodatkowo była to piąta wygrana z rzędu. - Nie było łatwo - mówiła po meczu Lucie Muhlsteinova.

Chociaż pojedynek z krakowiankami dla podopiecznych trenera Mariusza Wiktorowicza skończył się takim samym rezultatem jak wcześniejszy z SMS Sosnowiec, jednak tym razem o sukces było zdecydowanie trudniej. – Ale tutaj był też przeciwnik z górnej części tabeli i pokazał swoje umiejętności – podkreśliła po spotkaniu rozgrywająca Chemika. Policzanki gładko wygrały premierową odsłonę, ale w dwóch kolejnych musiały już gonić wynik. – Cieszę się, że to się skończyło w trzech setach, bo nie było łatwo. Przeciwniczki miały nawet kilka punktów przewagi, ale my grałyśmy cierpliwie, walczyłyśmy do końca i to przyniosło skutek – cieszyła się reprezentantka Czech.

W tym spotkaniu, szczególnie podczas gonitwy w drugiej i trzeciej partii, widać było dobra postawę Chemika w bloku i ataku. – Myślę, że atak i blok to będzie taka nasza mocna strona w tym sezonie. Szczególnie kiedy w pierwszej linii są takie zawodniczki jak Iza (Kowalińska – przyp. red.), Kasia (Mróz – przyp. red.) i Asia Mirek. Tworzą one wysoki dobry blok – analizuje Lucie Muhlsteinova. Trener Mariusz Wiktorowicz dokonał podczas sobotniego pojedynku kilka zmian i można powiedzieć, że one wypaliły, bowiem Veronikę Hudimę bardzo dobrze zastąpiła Joanna Mirek . Grę zespołu ożywiło też nieco wejście Aleksandry Pasznik.To tylko pokazuje, że ten zespół nie ma tylko siedmiu zawodniczek, które tylko będą grały, ale też ma fajne siatkarki, które nie wychodzą w pierwszej szóstce, ale pokazują swoje umiejętności, jak wchodzą w trakcie meczu – mówi zawodniczka. Przyznaje jednocześnie, że się cieszy, iż coraz lepiej już współpracuje się jej na boisku ze swoimi nowymi koleżankami. – Jest dobrze, ale najlepiej to będzie pod koniec sezonu – dodaje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved