Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jolanta Studzienna: Liderzy są potrzebni, ale bardziej drużyna

Jolanta Studzienna: Liderzy są potrzebni, ale bardziej drużyna

fot. archiwum

- Jest to nasz pierwszy sezon w tej klasie i mogę sobie wyobrazić, jak ciężko jest dziewczynom grać takie mecze, gdzie poziom jest wysoki, a przeciwnik wymagający - mówi o początku przygody Legionovii na parkietach ORLEN Ligi Joanna Studzienna.

Pierwszy sezon w nowej roli i to od razu w ekstraklasie. Proszę o kilka zdań w temacie…

Joanna Studzienna: – Bardzo się cieszę, że trener Wojtek Lalek, władze klubu i dziewczyny w zespole mi zaufali. Jest to dla mnie nowe doświadczenie, ale zawsze o takim wyzwaniu marzyłam. Mam nadzieję, że spełnię oczekiwania ludzi, którzy na mnie liczą.

W rozgrywkach ORLEN Ligi grałyście z absolutną czołówką Polski i będącą w waszym zasięgu Bydgoszczą. Co pani sądzi o postawie drużyny w tych meczach?– Nasza drużyna zaprezentowała się naprawdę fajnie, walczyliśmy o każdy punkt i tylko jest mi żal, że nasze starania nie zostały docenione przez jakiś niespodziewany punkt, ale niestety taki jest sport. Nic nie przychodzi łatwo, zwłaszcza beniaminkowi.

Czy w tym roku ekstraklasa czymś panią zaskakuje? W końcu z ławki trochę inaczej to wygląda…

– Myślę że drużyny w tym roku zostały mocno przebudowane i ta pierwsza runda nie do końca pokazuje możliwości każdego zespołu, ale runda rewanżowa już wykrystalizuje nam obraz i rozkład sił w tej lidze.

W kilku klasyfikacjach siatkarki Legionovii są dość wysoko. Wyniki póki co dla przeciętnego kibica jednak są gorsze niż statystyki…

– Nie lubię odpowiadać na takie pytania, dlatego że ktoś mądry kiedyś powiedział, że statystyka jest największym kłamcą i ja się z tym zgadzam. Takie rankingi mają pomagać trenerom zachować obiektywny osąd. Męska reprezentacja Brazylii rzadko miała swoich zawodników na pierwszych 2-3 miejscach w poszczególnych klasyfikacjach, ale zawsze wszyscy zawodnicy z pierwszej szóstki, a raczej siódemki byli przynajmniej w pierwszej dziesiątce. To jest sport zespołowy, liderzy są potrzebni, ale jeszcze bardzie jednolita drużyna.

Po pierwszym secie w Dąbrowie wasi kibice z pewnością się rozmarzyli… Potem jednak to już nawet nie zimny prysznic, ale raczej kubeł zimnej wody wylałyście na ich głowy. Co się stało?

– Jest to nasz pierwszy sezon w tej klasie rozgrywkowej i mogę sobie wyobrazić, jak ciężko jest dziewczynom grać takie mecze, gdzie poziom jest wysoki, przeciwnik wymagający, a ten wysoki poziom trzeba utrzymać przez cały mecz. Nie jest to łatwa sprawa i ze strony sportowej, i psychicznej, trzeba naprawdę zagrać mnóstwo meczów, żeby wiedzieć, jakie decyzje podejmować w momentach trudnych. Dlatego my musimy grać, grać i jeszcze raz grać.

Teraz mecze, jak to mówią, za sześć punktów. Z Łodzią i Białymstokiem wygrać zdaniem kibiców raczej musicie.

– Mierzymy się z zespołami z większym doświadczeniem, ale podchodzimy do nich bez obawy, tylko ze sportową walką. Dla nas to na pewno ważne mecze, ale nie zapominajmy, że to jest aż sport i tylko sport i nikt wyniku nie jest w stanie przewidzieć. My jako zespól damy z siebie wszystko, będziemy grać dla kibiców i mam nadzieję, że przyjdą ze swoim wspaniałym wsparciem i razem osiągniemy nasze marzenia.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved