Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gabriela Koewa coraz bliżej Atomu Trefl Sopot

Gabriela Koewa coraz bliżej Atomu Trefl Sopot

fot. archiwum

Do końca tygodnia ma zapaść decyzja, czy Gabriela Koewa wzmocni Atom Trefl Sopot. Trener mistrzyń Polski Jerzy Matlak mówi, że ze sportowego punktu widzenia Bułgarka będzie wielkim wzmocnieniem dla jego drużyny.

Gabriela Koewa przebywa w Sopocie od dwóch tygodni. Trenuje z drużyną i wciąż czeka na sygnał od władz Atomu, czy ci znaleźli wreszcie środki na jej kontrakt. A ten, jak się okazuje – wcale nie musi być wysoki. Na siatkarskim rynku transferowym ruch praktycznie zamarł. Wolne zawodniczki, a taką jest Koewa, są więc mocno zdeterminowane, by znaleźć nowy klub i znacząco obniżają swoje finansowe oczekiwania. Utrzymanie Koewy byłoby więc dla Atomu symboliczne. Problem w tym, że budżet klubu już teraz jest mocno napięty.

Także ze sportowego punktu widzenia zatrudnienie Bułgarki mogłoby znacząco pomóc drużynie mistrzyń Polski. Do końca sezonu nie zagra przecież Sylwia Wojcieska, z kontuzją dłoni od kilku tygodni gra Dorota Pykosz, więcej spodziewano się też po Julii Szelukinie, a pierwsze doświadczenia zbiera dopiero Justyna Łukasik. O tym, że Koewa będzie wzmocnieniem drużyny, przekonany jest też trener Trefla, Jerzy Matlak.Na treningach wygląda z dnia na dzień coraz lepiej. Widać po niej, że to zupełnie inna kultura gry, że szlify zbierała w silnej lidze włoskiej. Ma dobry charakter do siatkówki, w drużynie dobrze się czuje, jest wesoła i sympatyczna, więc pod tym względem także pasowałaby do naszego zespołu. Ze sportowego punktu widzenia mogłaby nam bardzo pomóc – twierdzi szkoleniowiec.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved