Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Sposób na zwycięstwo? Nasza dobra gra

Fabian Drzyzga: Sposób na zwycięstwo? Nasza dobra gra

fot. Cezary Makarewicz

Fabian Drzyzga wybrany został najlepszym zawodnikiem meczu Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska. Bardziej niż statuetka cieszyło go jednak zwycięstwo. - MVP? Miło, że mnie doceniono - uśmiechnął się rozgrywający.

Z Effectorem Kielce wygraliście 3:1, ale rywal poprzeczkę zawiesił wam wysoko.

Fabian Drzyzga: – Do Kielc pojechaliśmy nastawieni na trudny pojedynek. Wiedzieliśmy, że o punkty przyjdzie nam się bić – tak też było. Od pierwszej do ostatniej piłki walczyliśmy z całych sił. Muszę jednak przyznać, że nie był to szczególnie dobry mecz w naszym wykonaniu. Dobrze graliśmy jedynie na początku, zagrywką i blokiem wyrządziliśmy wówczas rywalom sporo krzywdy. To ustawiło spotkanie. Później, choć kielczanie napierali, naprawdę nieźle radziliśmy sobie w przyjęciu. Mieliśmy jednak problem z pierwszym atakiem. Ale nie mamy powodów do załamywania rąk. Przecież wygraliśmy i zdobyliśmy kolejne trzy punkty.

Wasza zagrywka nie była aż tak groźna jak zazwyczaj.Sześć asów serwisowych przy czternastu błędach to nie najgorszy wynik, choć oczywiście mógłby być lepszy. Zawodnicy z Kielc mieli problem z przyjęciem zagrywek szybujących, a my za późno na to zareagowaliśmy. Sam się zastanawiam dlaczego. Może dlatego, że mocna zagrywka z wyskoku idealnie wpisuje się w nasz styl? Nie jest więc łatwo przestawić się na floata. Poza tym… po co się przestawiać? Ten styl charakteryzuje ryzyko i musimy się tego trzymać.

W wasz styl idealnie wpisuje się też dobry, szczelny blok. Siatkarzy Effectora zatrzymaliście na siatce aż osiemnaście razy.

– Mamy bardzo dobrych blokujących. W meczu z Effectorem czujnie na siatce zagrali nie tylko środkowi, ale i atakujący – Grzegorz Szymański. A osiemnaście bloków na cztery sety to rewelacyjny wynik.

Jaki jest sposób na tak dobre wyniki? Czterech zwycięstw z rzędu nie odnosi się przecież przypadkowo.

– Sposób? Nasza dobra gra! A dobra gra zaczyna się od dobrej pracy na treningach. Każdego dnia wychodzimy na boisko i dajemy z siebie maksimum. Wszystko mamy dokładnie poukładane. Istotny jest też fakt, że wszyscy wierzymy w nasz system gry i taktykę. Oczywiście coś czasem zawodzi, ale idealnie być po prostu nie może. Taki jest ten sport.

Czy przed sezonem spodziewałeś się, że po pięciu meczach AZS Politechnika Warszawska będzie tak wysoko w tabeli?

– Zadam pytanie tobie: a ty spodziewałeś się? Powiedzmy to wprost: nikt się tego nie spodziewał, lecz siatkówka bywa nieobliczalna. Jak przegralibyśmy z Jastrzębskim Węglem czy Delectą Bydgoszcz, nie byłoby tragedii. Wygraliśmy – rewelacyjnie. Po pięciu meczach mamy dwanaście punktów. Jest super!

 

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved