Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tłoczno w czołówce po piątej kolejce ORLEN Ligi

Tłoczno w czołówce po piątej kolejce ORLEN Ligi

5. kolejka ORLEN Ligi nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Pojedynki były raczej jednostronne i tylko jedno spotkanie rozstrzygnęło się w pięciu setach. Obyło się również bez zaskakujących rezultatów. Jedyny dość niespodziewany wynik padł w Bielsku-Białej.

Początek rundy był obiecujący, bo już w spotkaniu inaugurującym kolejkę do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Pojedynek ten był niezwykle zacięty. Jedynie w pierwszym secie pewnie wygrały pałacanki, w pozostałych partiach przewaga zwycięskiej drużyny była minimalna. Oba zespoły walczyły ambitnie, sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie jednak gospodynie musiały uznać wyższość rywalek, mimo iż w piątej odsłonie prowadziły już 13:9. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Soraia Dos Santos. Niestety spotkanie w Bydgoszczy niemal zupełnie wyczerpało limit emocji w tej kolejce. Pozostałe mecze były już znacznie mniej widowiskowe.

Bez niespodzianki zakończyła się potyczka Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza z beniaminkiem ligi, ekipą Siódemki Legionowo. Wprawdzie podopieczne Wojciecha Lalka dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając premierową odsłonę, jednak później zwyciężały już tylko gospodynie. Różnica klas widoczna była zwłaszcza w trzeciej partii, w której dąbrowianki pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie siedem punktów. MKS wygrał pewnie 3:1, a tytuł MVP przyznano Katarzynie Zaroślińskiej. Zawodniczki Siódemki zdają sobie sprawę, co muszą jeszcze poprawić w swojej grze. – Przede wszystkim musimy na przyszłość wyeliminować błędy własne – po meczu powiedziała Anna Sołodkowicz.

Zapowiadany jako hit kolejki, pojedynek BKS Aluprofu Bielsko-Biała z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna nie dostarczył wielkich emocji. Wbrew oczekiwaniom był to bardzo jednostronny mecz. Podopieczne Wiesława Popika pewnie, bez straty seta pokonały wicemistrzynie Polski, a ich zwycięstwo w zasadzie ani na moment nie było zagrożone. Po spotkaniu zadowolenia nie krył trener Aluprofu. – Na pewno bardzo cieszy nas wynik i postawa. Zagraliśmy w każdym elemencie dobrze – powiedział Wiesław Popik. Najbardziej wartościową zawodniczką została Joanna Wołosz.

Także w Pile kibice nie obejrzeli porywającego widowiska. Miejscowy PTPS bez większych problemów pokonał akademiczki z Białegostoku. AZS po przegranej w 1/16 Pucharu CEV odnotował kolejną już porażkę. Podopieczne Czesława Tobolskiego prowadziły jedynie na początku pierwszej partii, potem jednak zupełnie podporządkowały się ekipie gospodyń. Pilanki wygrały zasłużenie, a tytuł MVP przyznano Tijanie Malasević.

Kolejkę zakończył pojedynek we Wrocławiu, w którym miejscowy Impel podejmował mistrzynie Polski, Atom Trefl Sopot. Gospodynie dobrze rozpoczęły to spotkanie, ale z każdą chwilą sopocianki rozkręcały się. Podopieczne Jerzego Matlaka wygrały premierową odsłonę do 17. Kolejny set również padł ich łupem. Wydawało się, że trzecia partia będzie już tylko formalnością, ale wrocławianki zmobilizowały się i wygrały. Zespół Rafała Błaszczyka walczył ambitnie i niewiele mu zabrakło, żeby doprowadzić do tie-breaka, ostatecznie jednak przyjezdne zgarnęły komplet punktów. Atom wygrał 3:1, a za najlepszą zawodniczkę uznano Rachel Rourke.

Po rozegraniu pięciu kolejek ORLEN Ligi nie ma już ekipy, która nie doznała w tym sezonie porażki. Tłoczno zrobiło się w czołówce tabeli. Cztery zespoły mają taką samą liczbę punktów, ale fotel lidera przypadł ekipie BKS Aluprof Bielsko-Biała. Dość nieoczekiwanie w grupie tej znajduje się PTPS Piła, ale najtrudniejsze spotkania jeszcze przed tą drużyną. Stawkę niezmiennie zamyka AZS Białystok. Akademiczki nadal jako jedyne pozostają bez zwycięstwa.