Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Będzinianie znów lepsi od akademików z Poznania

PP: Będzinianie znów lepsi od akademików z Poznania

fot. archiwum

MKS Będzin pokonał 3:1 AZS UAM Poznań w meczu rozgrywanym w ramach III rundy Pucharu Polski. Dzień wcześniej MKS wygrał w Poznaniu w lidze w takim samym stosunku. Teraz na podopiecznych Rafała Legienia w Pucharze Polski czeka Stal AZS PWSZ Nysa.

W porównaniu do sobotniego ligowego spotkania szczególnie szkoleniowiec gości zdecydował się na spore zmiany w składzie. W pierwszej szóstce na parkiet wybiegli: Marcin Kantor, Mariusz Syguła, Mateusz Sacharewicz i Damian Zborowski, którzy w sobotnim pojedynku grali niewiele lub wcale. Roszady kadrowe nie wpłynęły negatywnie na drużynę z Będzina, a wręcz przeciwnie – przyjezdni z wysokiego „c” rozpoczęli mecz. Po udanym zbiciu Tomczyka i asie serwisowym Kantora wyszli na prowadzenie 5:3. Dwa oczka zdobyte przez Sygułę oraz udana czapa podopiecznych trenera Legienia sprawiły, że odskoczyli oni od rywali na dystans ośmiu punktów (14:6). Sygnał do walki dał gospodarzom Bukowski, popisując się asem serwisowym (9:18). Skuteczne zbicie tego samego zawodnika z przechodzącej piłki zmniejszyło straty akademików do pięciu punktów (15:20). Jednak przyjezdni wciąż kontrolowali boiskowe wydarzenia. Skuteczna gra Kantora przypieczętowała ich zwycięstwo w premierowej odsłonie (25:21).

W kolejnej partii goście nie zamierzali zwalniać tempa. Już po kilku pierwszych akcjach wyszli na prowadzenie 4:0. Co prawda chwilę później udane ataki Schulza niemal zniwelowały straty poznaniaków (4:5), ale skuteczna kontra Tomczyka ponownie zwiększyła przewagę przyjezdnych (8:5). Jednak gospodarze nie zamierzali się poddawać. Schulz na spółkę z Mędrzykiem doprowadzili do remisu (10:10). Lecz był to tylko chwilowy zryw podopiecznych trenera Lisieckiego. Mocne zbicie Zborowskiego pozwoliło będzinianom odskoczyć od rywali na dwa oczka (13:11). Po punktowej zagrywce Sacharewicza i pomyłce w ataku Wojdyńskiego wzrosło ono do pięciu punktów. Chwila dekoncentracji siatkarzy MKS-u oraz as serwisowy Makowskiego wlały jeszcze nadzieję w serca akademików na odwrócenie losów tej odsłony (19:20), ale okazało się, że to było wszystko, na co w tej części meczu było stać poznański zespół. Końcówka drugiego seta należała do będzinian, którzy wygrali 25:22, a kropkę nad i postawił Kantor.

Duet Zborowski/Przybyła dał gościom prowadzenie 6:2 na początku trzeciej partii, jednak autowe ataki przyjezdnych w połączeniu z udanym blokiem gospodarzy sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (10:10). Zacięta walka nie trwała długo, bowiem Zborowski i Kantor dali podopiecznym trenera Legienia prowadzenie 14:11. W następnych minutach akademicy próbowali odrabiać straty, ale przeciwnicy trzymali ich na dystans (18:16). Po asie serwisowym Sacharewicza wydawało się, że goście pewnie zmierzają do zwycięstwa 3:0. Lecz wówczas karty się odwróciły. Punktowa zagrywka Józefczaka i błędy w ataku Tomczyka pozwoliły siatkarzom z Poznania najpierw doprowadzić do remisu, a potem wyjść na prowadzenie. Nie wypuścili go już do końca tej odsłony. Ostatecznie padła ona ich łupem 25:22.Początek czwartego seta był wyrównany, lecz tylko do stanu 5:5. Później z każdą kolejną akcją zaczęła uwidaczniać się przewaga będzinian. Po asie serwisowym Syguły wynosiła trzy oczka (9:6). Wówczas zaczęły mnożyć się błędy po stronie gospodarzy, a goście wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję na zdobycie punktu (14:7). Pojedyncze udane akcje zespołu z Poznania to było zbyt mało, aby odwrócić losy meczu. W końcówce akademików pogrążyła zagrywka Tomczyka. Ostatecznie przyjezdni rozgromili gospodarzy w tej partii 25:12, a w całym spotkaniu zwyciężyli 3:1.

AZS UAM Poznań – MKS Banimex Będzin 1:3
(21:25, 22:25, 25:22, 12:25)

Składy zespołów:
AZS: Makowski, Schulz, Bukowski, Vlk, Ożarski, Józefczak, Mischke (libero) oraz Wojdyński, Rutecki, Wojnowski i Mędrzyk
MKS: Syguła M., Zborowski, Szybyła, Sacharewicz, Tomczyk, Kantor, Głód (libero) oraz Syguła D.

Zobacz również:
Wyniki rund I-IV Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved