Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mirosław Zawieracz chwali zawodniczki i kibiców

Mirosław Zawieracz chwali zawodniczki i kibiców

Mirosław Zawieracz po meczu z AZS-em Białystok nie tylko chwalił swoje zawodniczki. Brawa otrzymali także pilscy kibice, którzy w trudnych momentach wspierali siatkarki PTPS-u. - Nie pierwszy raz udowodnili, że są najlepszą publicznością w kraju - mówi szkoleniowiec.

Kolejne trzy punkty zapisały na swoje konto pilanki, które w minioną sobotę pokonały akademiczki z Podlasia w trzech setach. Początek spotkania należał jednak do gości, którzy jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną prowadzili 7:3. – Na początku spotkania dziewczyny wciąż miały w głowach porażkę w Łodzi. Bardzo chciały się za nią zrehabilitować, a wiadomo, jeżeli bardzo się chce, czasami może nie wychodzić i właśnie tak stało się w naszym przypadku – mówi Mirosław Zawieracz, szkoleniowiec PTPS-u Piła. Szczera rozmowa przy ławce trenerskiej przyniosła zamierzony efekt i PTPS zaczął odrabiać straty do uciekających białostoczanek. – Na przerwie, na spokojnie przypomnieliśmy sobie cele, jakie założyliśmy przed meczem z AZS-em Białystok. Chciałem również, aby dziewczyny opanowały nerwy i… udało się. Wysoko wygraliśmy pierwszego seta 25:15 – dodaje.

Trener Zawieracz był również pod wrażeniem miejscowych fanów którzy dopingiem nieśli jego zespół do zwycięstwa. – Naszym kibicom po raz kolejny należą się wielkie brawa. Nie pierwszy i nie ostatni raz udowodnili, że są najlepszą publicznością w kraju – chwali pilskich fanów szkoleniowiec PTPS-u. – Nie ma co ukrywać, że w sobotę okazali się dodatkowym zawodnikiem na boisku. I to przy ich wsparciu w trudnym dla nas początku meczu, dziewczyny zostały uskrzydlone i szybko odrobiły straty – wyjaśnia. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem PTPS-u w trzech setach, ale okazuje się, że trener zespołu z Piły nie spodziewał się, iż spotkanie zakończy się po jedynie godzinie gry. – Bardzo chcieliśmy sięgnąć po kolejne trzy punkty, jednak przestrzegałem zespół, aby nie lekceważył przeciwnika. AZS Białystok to wymagający i nieobliczalny rywal, o czym sami przekonaliśmy się w minionym sezonie – mówi Zawieracz. – Jego silną bronią są siatkarki z zagranicy oraz doświadczona rozgrywająca – Ewa Cabajewska – zakończył szkoleniowiec zespołu z Piły.