Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mikko Oivanen zagra w lidze francuskiej

Mikko Oivanen zagra w lidze francuskiej

fot. archiwum

Mikko Oivanen znalazł zagranicznego pracodawcę. Atakujący reprezentacji Finlandii, który początek sezonu spędził w drużynie Hurrikaani Loimaa i który brał udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, przenosi się do Francji, a dokładniej do Paryża.

Ubiegły sezon Mikko Oivanen spędził w polskiej lidze, gdzie bronił barw LOTOSU Trefl Gdańsk. Tuż po zakończeniu rozgrywek pojawiły się informacje o jego transferze do Rosji, jednak nigdy nie znalazły one potwierdzenia w rzeczywistości. Ostatecznie fiński atakujący trafił do Hurrikaani Loimaa, gdzie występował razem ze swoim bratem bliźniakiem, Mattim. Jego kontrakt ze srebrnymi medalistami Mestaruusliigi posiadał jednak furtkę, która miała umożliwić mu swobodne zakończenie współpracy z "Huraganem" w przypadku pojawienia się oferty z zagranicy. To właśnie dzięki temu zapisowi "Miki" mógł bez problemów porozumieć się z władzami klubu ze stolicy Francji.

Do tej pory Oivanen rozegrał pięć spotkań w barwach Hurrikaani. Brał także udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, na czas których zasilił szeregi katarskiej ekipy Al-Rayyan Sport Club.

W zespole z Paryża atakujący ma zastąpić kontuzjowanego Tony’ego Krolisa.autor tekstu: Magdalena Kudzia

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved