Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Kozar: Na razie koncentrujemy się na lidze

Marcin Kozar: Na razie koncentrujemy się na lidze

W ubiegłym roku Cuprum Lubin walczył o mistrzostwo I ligi mężczyzn. Ten sezon nie rozpoczął się dla niego dobrze, w ostatniej kolejce przegrał z zespołem z Ostrołęki. - Popełniliśmy za dużo błędów - tłumaczy przegraną Marcin Kozar.

W przegranym spotkaniu z drużyną z Ostrołęki ugraliście seta, co się stało po pierwszej partii, że kolejne wygrali przeciwnicy?

Marcin Kozar:Tak samo zagraliśmy w Będzinie. Pierwszy set dość łatwo wygrany – wychodzimy, walczymy, a następne sety jakby brakowało takiej samej koncentracji co w pierwszej partii Na takim poziomie, jak popełni się dwa, trzy proste błędy, to przeciwnik wykorzystuje to natychmiastowo i jest po secie. My takich błędów popełniliśmy za dużo.

W zeszłym sezonie twój klub ze Złotoryi otarł się o II ligę, a teraz trafiłeś do drużyny z Lubina, która walczy o ekstraklasę. Czy różnica w treningach, motywacji i rozgrywkach na poszczególnych szczeblach jest dla ciebie odczuwalna?

Najbardziej odczuwalne jest dla mnie to, że treningi są codziennie. Poziom na pewno jest dużo wyższy niż w III lidze. Ale czy gram w pierwszej lidze, czy w trzeciej, na trening wychodzę tak samo skoncentrowany i zmotywowany, ponieważ zawsze chcę podnosić swoje umiejętności siatkarskie.

W Pucharze Polski odprawiliście wrocławskich gwardzistów 3:0, w IV rundzie zagracie z drużyną z Siedlec lub Kęt. Wiecie coś o tych przeciwnikach? Czy przygotowujecie się niezależnie od tego, z którą ekipą przyjdzie wam grać?

Na razie koncentrujemy się na lidze. O następnej rundzie pucharu nie myślimy, ale na pewno zależy nam na tym, żeby awansować do następnych rund tych rozgrywek. Będziemy mieli szansę zmierzenia się z drużyną z ekstraklasy. Z zespołem z Kęt graliśmy w pierwszym spotkaniu ligowym i wygraliśmy 3:1, więc wiemy mniej więcej co ta drużyna prezentuje swoją grą. Drużyny z Siedlec jeszcze nie znamy, ale jak przyjdzie nam się zmierzyć z nią, to na pewno zrobimy wszystko, żeby wygrać i przejść do następnej rundy.