Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Druga ligowa porażka Marcela Gromadowskiego

Liga turecka: Druga ligowa porażka Marcela Gromadowskiego

Arkas Spor oraz Galatasaray Stambuł to dwie drużyny, które po czterech kolejkach przewodzą ligowej tabeli. Drużyna Marcela Gromadowskiego, Sivas 4 Eylül Belediye, ma na swoim koncie 6 punktów i znajduje się w środku klasyfikacji.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna Halkbanku, która na wyjeździe pokonała Yenisehir 3:0. Goście ani przez chwilę nie czuli się zagrożeni i wygrali pewnie, do 12, 19 i 17. Dużo lepiej od przeciwników radzili sobie w bloku (10:5) i polu zagrywki (6:0), a najwięcej punktów na swoim koncie zapisali Emre Batur (11) oraz Reid Priddy (10).

Jeszcze mniej pracy na boisku miała ekipa Galatasaray, która w setach do 13, 18 i 14 pokonała Ziraat Bankasi. W ataku prym wiódł Władimir Nikołow, który dla swojego zespołu zdobył 21 punktów. Drużyna z Ankary jako jedyna nie odniosła jeszcze zwycięstwa w tym sezonie.

Trzysetowym wynikiem zakończyło się również spotkanie pomiędzy Çankaya Bld. ANKA a Sivas 4 Eylül Belediye. Jednak w tym przypadku mecz nie był tak jednostronny jak dwa poprzednie, a trzeci set zakończył się grą na przewagi (36:34). Marcel Gromadowski zdobył 19 punktów w ataku (61% skuteczności) oraz po jednym w bloku i w polu zagrywki. Dla zespołu Polaka była to druga porażka w tym sezonie, co daje jej szóste miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza pozycja należy do Arkasu Spor, który po zaciętym pięciosetowym pojedynku pokonał Fenerbahce. Podopieczni Daniele Bagnoliego prowadzili już 2:0, jednak nie zdołali postawić kropki nad „i”. Spadek skuteczności w ataku (w piątym secie zaledwie 22%) spowodował, że z końcowego zwycięstwa mogła cieszyć się drużyna z Izmiru wraz z najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, Libermanem Agamezem (28).

Pierwszą porażkę poniósł zespół Maliye Milli Piyango, który mimo minimalnie lepszej dyspozycji w bloku i ataku oraz takiej samej liczby asów serwisowych co przeciwnicy, popełnił aż o 13 błędów własnych więcej i ostatecznie przegrał z Büyükşehir Belediyesi w czterech setach. Najwięcej punktów w tym meczu zdobył zawodnik drużyny pokonanej – Nikola Gjorgiew (22). W drużynie ze Stambułu najwięcej „oczek” na swoim koncie zapisał Brook Billings (20).

Czterech setów potrzebowali również zawodnicy w Gümüşhane, gdzie gospodarze, Torul Gençlik, pokonali TED Kolejliler Ankara.