Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Popiwczak: Nie denerwuję się przed nowymi wyzwaniami

Jakub Popiwczak: Nie denerwuję się przed nowymi wyzwaniami

fot. archiwum

- Daję z siebie wszystko, aby jak najwięcej wynieść z każdego treningu. Nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromna szansa - o swoim debiucie w PlusLidze i szansie zdobywania doświadczenia na parkietach siatkarskiej ekstraklasy mówił 16-letni libero.

Jeszcze przed rokiem Jakub Popiwczak reprezentował barwy Ikara Legnica i Spartakusa Jawor w rozgrywkach młodzieżowych. Gra, nauka w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i walka na parkietach Młodej Ligi już miały być kolejnym krokiem w kierunku rozwoju młodego zawodnika. Jakub Popiwczak znalazł uznanie w oczach szkoleniowca pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla, dzięki czemu miał okazję trenować dodatkowo z 18-osobową kadrą jastrzębian. Po kontuzji podstawowego libero zespołu ze Śląska, Damiana Wojtaszka, młody zawodnik otrzymał szansę zaprezentowania się w warunkach meczowych. – To bardzo nieprzyjemna sytuacja, mam nadzieję, że Damian jak najszybciej wróci do drużyny, żeby jej pomóc. Do tego czasu razem z Radkiem (Zbierskim – przyp. red.) staramy się go godnie zastąpić i mam nadzieję że nie zawiedziemy trenera i drużyny – o okolicznościach swojego debiutu mówił Popiwczak.

Pierwszym sprawdzianem młodego libero było spotkanie 4. kolejki PlusLigi siatkarzy, w którym jastrzębianie rywalizowali z ekipą mistrza Polski. Mimo porażki podopiecznych Lorenzo Bernardiego Jakub Popiwczak zebrał przychylne opinie. – Zadebiutowałem już tydzień temu, było to dla mnie ogromne wyzwanie. Nie spodziewałbym się tego przed tym sezonem. Ale nie ukrywam, że było to dla mnie spełnienie marzeń. Od dziecka marzyłem o tym i jestem bardzo szczęśliwy, że trener mi zaufał i dał tę szansę. Mam też nadzieję, że nie jest zawiedziony moją postawą – o swoim pierwszym meczu i kolejnych szansach na zaprezentowanie się na parkietach siatkarskiej ekstraklasy mówił młody zawodnik.

Jakub Popiwczak podkreślał przy tym, że mimo rangi rozgrywek nie odczuwa szczególnego stresu. – Wydaje mi się, że to bardziej motywujące. Nie jestem osobą, która się denerwuje przed nowymi wyzwaniami. Pomaga mi to iść do przodu – zaznaczył w rozmowie ze Strefą Siatkówki, dodając, że już treningi z pierwszym zespołem stwarzają znakomite warunki do nauki siatkarskiego rzemiosła. – Trenuję z nimi codziennie, nabywam nowe doświadczenie. Powinienem czerpać i czerpię z tego garściami. Daję z siebie wszystko, aby jak najwięcej wynieść z każdego treningu. Nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromna szansa – gra na tym poziomie, w takich rozgrywkach, przy zetknięciu z poziomem, jaki prezentują pozostali zawodnicy na boisku, staram się dawać z siebie wszystko i wyciągać jak najwięcej – zakończył libero Jastrzębskiego Węgla.



* Rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved