Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W pojedynku Silesii Volley z Sokołem lepsze katowiczanki

II liga K: W pojedynku Silesii Volley z Sokołem lepsze katowiczanki

W minioną sobotę w Mysłowicach spotkały się zespoły, między którymi rozstrzygnęło się mistrzostwo II ligi kobiet gr. 2. Ponownie lepsze okazały się podopieczne Krzysztofa Zabielnego, wygrywając z Silesią Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice 3:0.

Początek spotkania zdecydowanie należał do przyjezdnych, które dzięki odrzucającej rywalki od siatki zagrywce wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Przy stanie 1:5 Rafał Kalinowski wykorzystał już pierwszy czas dla zespołu. Po wznowieniu silesianki co prawda odrobiły dwa punkty, ale po chwili akademiczki z Katowic zaczęły uciekać, odskakując na osiem punktów. – Co prawda w samej końcówce udało się nam nieco zniwelować straty, ale trzeba przyznać, że od początku meczu Sokół, poza krótkim fragmentem w trzecim secie, był zespołem zdecydowanie lepszym – przyznał szkoleniowiec Silesii Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice. – Od pierwszych piłek przeciwniczki mocno na nas naskoczyły. Sporo problemów mieliśmy z ich zagrywką, przez co nasze rozegranie było czytelne – dodał Rafał Kalinowski.

Podobnie układała się druga partia spotkania. Zespół Krzysztofa Zabielnego już na początku wypracował czteropunktową zaliczkę, kontrolując wydarzenia na boisku do końca seta. W ekipie gospodyń nie pomogły nawet zmiany. Katowiczanki potężnymi serwisami utrzymywały wypracowaną przewagę, zwyciężając 25:20. Trzecia partia rozpoczęła się po myśli silesianek. Ekipa z Chorzowa i Mysłowic na początku seta prowadziła 6:2, jednak po chwili z kilkupunktowej przewagi nic już nie zostało. AZS Sokół 43 doszedł rywalki przy stanie 9:9, przełamując wynik w następnej akcji. – W tym momencie moje dziewczyny zawiesiły głowy i pogodziły się z porażką – tłumaczył trener Kalinowski. – Gra Sokoła nie była dla nas zaskoczeniem, bo doskonale wiedzieliśmy, że jego siłą jest para lewoskrzydłowych – Pawłowska – Strojek. Jednak poza przyjęciem nie potrafiliśmy zaskoczyć rywala w polu serwisowym. Dodatkowo doszły prosto oddane po własnych błędach punkty – wyjaśnił szkoleniowiec Silesii Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice.

Silesia Volley Sokół Chorzów/Mysłowice-Sokół 43 AZS AWF Katowice 0:3
(19:25, 20:25, 18:25)