Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Silesia Volley – KS Murowana Goślina 3:1

I liga K: Silesia Volley – KS Murowana Goślina 3:1

fot. archiwum

Siatkarki KS Murowana Goślina wciąż mają tylko jedno zwycięstwo na koncie. W kolejnym pojedynku I ligi przegrały w sobotę w Mysłowicach z miejscową Silesią 1:3. Dzięki wygranej podopieczne trenera Michalaka znów wskoczyły do czołowej ósemki.

W piątek do drużyny Murowanej Gośliny dołączył trener Aleksander Klimczyk, który ostatnie dni spędził w szpitalu. – Miał złe wyniki krwi, ale sytuacja jest już opanowana. Od poniedziałku będzie już z nami na każdym treningu – tłumaczyła środkowa Aleksandra Trojan. Szkoleniowiec KS dochodzi do siebie, ale na pewno jego samopoczucie byłoby lepsze, gdyby też poprawiły się wyniki zespołu. – Trudno powiedzieć, dlaczego ciągle przegrywamy. Może jak złapiemy właściwy rytm, to wtedy też poprawi się nasz dorobek punktowy – zauważyła Trojan.

W Mysłowicach jej zdaniem przyczyny porażki leżały jednak głównie w sferze psychiki. – Wiedziałyśmy, że to niezmiernie ważny pojedynek dla obu stron. Za wszelką cenę chciałyśmy wygrać i nie wytrzymałyśmy presji. Ani jedna zawodniczka nie zagrała na swoim poziomie. Inna sprawa, że w kolejnych meczach presja będzie jeszcze większa. Z ligi spadają dwie ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej, nie licząc SMS Sosnowiec, więc każdy punkt jest na wagę złota. Im szybciej sobie to uświadomimy, tym lepiej dla nas – przekonywała zawodniczka KS.

Według niej dobrym prognostykiem może być normalizacja spraw organizacyjno-finansowych w klubie. – Wszystkiego nie da się załatwić z dnia na dzień, ale działacze przekonują nas, że czas działa na naszą korzyść. Jestem więc dobrej myśli i wierzę, że nawet w osłabionym składzie zdołamy się utrzymać – zakończyła Trojan.W Mysłowicach dwa pierwsze sety padły łupem gospodyń. Podopieczne trenera Sebastiana Michalaka wygrywały wysoko, do 17 i do 16. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się szybkim 3:0, do głosu doszły przyjezdne. Siatkarki z Murowanej Gośliny zerwały się do walki i trzeciego seta rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając do 19. W czwartej partii wynik był jednak odwrotny i to Silesia Volley mogła cieszyć się z trzech punktów.

Silesia Volley I – KS Murowana Goślina 3:1
(25:17, 25:16, 19:25, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved