Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Atomówki górą we Wrocławiu

ORLEN Liga: Atomówki górą we Wrocławiu

Nie udało się siatkarkom Impelu Wrocław sprawić niespodzianki pod postacią wygranej przed własną publicznością z ekipą sopockiego Atomu Trefla. Aktualne mistrzynie Polski pozwoliły dziś swoim rywalkom na wygranie tylko jednego seta.

Oba zespoły bardzo zmobilizowane przystąpiły do niedzielnego starcia. Impelki po dwóch ostatnich zwycięstwach, tym razem miały się sprawdzić w rywalizacji z mistrzyniami Polski. Od samego początku pierwszego seta trwała zacięta walka o każdy punkt. Raz prowadzenie osiągały sopocianki, raz wrocławianki. Na pierwszą przerwę techniczną to jednak zespół Rafała Błaszczyka – po punkcie zdobytym przez Katarzynę Konieczną – zszedł prowadząc 8:7. Chwilowa przerwa lepiej podziałała na gospodynie, które szybko zdobyły kilka punktów i wyszły na prowadzenie 10:7. Wówczas szybko zareagował Jerzy Matlak i przywołał swoje zawodniczki do siebie. Chwilę później na boisku był już remis 12:12. Od stanu 14:14 punktować zaczęły jednak mistrzynie Polski i to trener Rafał Błaszczyk musiał poprosić o czas. Wrocławianki po skutecznym przerzuceniu piłki nad siatką w wykonaniu Katarzyny Koniecznej oraz bloku Makare Wilson doprowadziły do stanu 16:17. Potem jednak tempo podkręciły zawodniczki z Sopotu, które zaczęły seryjnie zdobywać punkty. Opiekun zespołu ze stolicy Dolnego Śląska starał się ratować sytuację, wprowadzając do gry Martę Haładyn i Bogusię Pyziołek. Pierwszego seta ostatecznie 25:17 wygrał zespół mistrzyń Polski.

W drugim secie pierwszy punkt zdobyła Katarzyna Konieczna. W kolejnych minutach trwania tej odsłony spotkania dalej sumiennie punktowały wrocławianki, które wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Przy okazji pierwszego time-out’u wynosiła ona już cztery punkty. Po chwilowej przerwie w grze gospodynie nie zwolniły tempa i dalej zachowywały bezpieczną przewagę nad rywalkami, a po punkcie zdobytym przez Konieczną impelki prowadziły już 13:7. Ambitnie grające sopocianki zdołały doprowadzić do stanu 14:14. W dalszej części drugiego seta dla zawodniczek i jednej, i drugiej drużyny nie było straconych piłek. Wynik cały czas oscylował więc wokół remisu. Przy stanie 21:21 dwa kolejne punkty zdobyły sopocianki. Trener Rafał Błaszczyk poprosił o krótką przerwę, a tuż po niej, po udanych zagraniach, do remisu doprowadziła Katarzyna Konieczna. Decydujący moment seta należał jednak do mistrzyń Polski, które wygrały dwie piłki i zwyciężyły 25:23.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia drużyny z Sopotu. Na pierwszą przerwę techniczną przyjezdne zeszły prowadząc 8:3. Po przerwie impelki doprowadziły do stanu 8:10. Siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska, mimo że w setach przegrywały 0:2, a w trzeciej partii na prowadzeniu była drużyna Atomu Trefla Sopot, nie chciały się poddawać, dążyły do doprowadzenia do remisu i tak też się stało. Po skutecznym bloku Makare Wilson i Bogusi Pyziołek wynik w trzecim secie wynosił 15:15. Chwilę później było już 18:16 dla zawodniczek ze stolicy Dolnego Śląska. Końcówka seta była zacięta. Po pewnym ataku Vesny Djurisić gospodynie prowadziły 21:19, chwilę później poprawiła Katarzyna Konieczna, która doprowadziła do wyniku 23:20. Potem sopocianki co prawda obroniły piłki setowe, lecz ostatecznie tę odsłonę potyczki zakończyła Makare Wilson. Wrocławianki zwyciężyły w niej 25:22.

Początek czwartego seta był bardzo wyrównany. Tym razem jednak sopocianki nie dały się rozpędzić gospodyniom i to one na pierwszy time-out zeszły prowadząc 8:5. Wrocławianki potem były już blisko rywalek, lecz te od stanu 10:11 wypracowały sobie przewagę sześciu oczek. Do końca trwania tej odsłony zawodów mistrzynie Polski prowadziły, wrocławianki się jednak nie poddawały i w pewnym momencie po świetnym ataku Makare Wilson przegrywały już tylko 22:23. Decydujące dla losów potyczki akcje przeprowadziły jednak mistrzynie Polski i to one w czwartym secie zwyciężyły 25:23, a w całym meczu 3:1.

MVP: Rachel Rourke (Atom Trefl Sopot)

Impel Wrocław – AtomTrefl Sopot 1:3
(17:25, 23:25, 25:22, 23:25)

Impel: Staelens (1), Konieczna (22), Wilson (12), Jaszewska (9), Rosner (5), Djurisic (10), Medyńska (libero) oraz Pyziołek (9), Haładyn (1) i Polak
Atom: Coimbra (5), Bełcik (5), Pykosz (8), Shelukhina (8), Rourke (25), Kaczorowska (13), Zenik (libero) oraz Podolec (5), Wilk, Łukasik (1), Kuziak i Cabrera