Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milada Bergrova: Wszystko nam wychodziło

Milada Bergrova: Wszystko nam wychodziło

fot. archiwum

Po zeszłotygodniowej porażce z Treflem Sopot, siatkarki BKS-u Bielsko-Biała pokonały wczoraj niezwyciężony do tej pory zespół z Muszyny. - Byłyśmy bardzo zdeterminowane i po prostu wszystko nam wychodziło - powiedziała po meczu Milada Bergrova.

W hicie 5. kolejki ORLEN Ligi siatkarki z Bielska-Białej niespodziewanie łatwo pokonały Muszyniankę w trzech setach. Na pomeczowej konferencji dobrą postawę rywalek doceniła kapitan przyjezdnej drużyny, Aleksandra Jagieło. – Gratulujemy zespołowi z Bielska, zagrały dzisiaj znakomite spotkanie. Od samego początku na nas naskoczyły, szczególnie zagrywką, przez co cały czas musiałyśmy sobie radzić z podwójnym, potrójnym blokiem. Grały dobrze i zasłużenie dzisiaj wygrały – powiedziała przyjmująca zespołu z Muszyny.

W żadnym z trzech setów przyjezdne nie zdobyły więcej niż 20 punktów. Jaki był więc sposób na rozegranie tak dobrego spotkania? Zdaniem Milady Bergrovej, kapitan BKS-u, były to dwie rzeczy. – Myślę, że byłyśmy bardzo zdeterminowane i po prostu wszystko nam wychodziło. Byłyśmy dobrze przygotowane przez statystyka i przez trenera, więc ja myślę, że MVP należy dzisiaj do wszystkich dziewczyn.

O roli determinacji i koncentracji mówił też trener bielskiej drużyny, Wiesław Popik. Zwrócił też uwagę po raz kolejny na dobrą grę w bloku swoich podopiecznych. – Na pewno bardzo cieszy nas wynik i postawa. Zagraliśmy w każdym elemencie dobrze. Ja się cieszę z tego bloku, dobrze nam funkcjonuje od początku ligi, dzisiaj wygraliśmy w bloku 14:4, więc to na pewno cieszy. Po przegranym meczu w Sopocie, tutaj udało nam się wygrać, zagrać dobre spotkanie. Dzisiaj nie wszystkie zawodniczki mogły zagrać, ale na dzisiejszym porannym treningu było widać determinację, że są skoncentrowane i myślę, że jakby miały szansę i weszły na boisko, to na pewno zagrałyby tak samo dobrze.Wynik 3:0 dla Bielska jest na pewno małą niespodzianką, gdyż Muszyna do tej pory nie przegrała w lidze żadnego meczu. Trener Bogdan Serwiński podkreślał jednak, że taki mecz przyda się jego drużynie. – Dostaliśmy sromotne lanie, ale może taki kubeł zimnej wody od czasu do czasu jest potrzebny. Liga potwierdziła, że tu nie ma zdecydowanego faworyta i każdy może wygrać z każdym, jak pokazuje te pięć pierwszych kolejek. Szkoda, że moje dziewczyny nie dopasowały się dzisiaj do poziomu dziewczyn z Bielska, bo by było piękne widowisko, a tak było jednostronne.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved