Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Nikt nam nie odda punktów za darmo

Maciej Zajder: Nikt nam nie odda punktów za darmo

fot. archiwum

AZS Politechnika Warszawska kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Po pięciu kolejkach PlusLigi zespół ze stolicy ma na koncie 12 punktów i plasuje się w samej czołówce siatkarskiej ekstraklasy. Pomimo doskonałej passy "inżynierowie" zachowują jednak chłodne głowy.

– W każdym meczu musimy wyjść i walczyć o zwycięstwo. Musimy wywalczyć je ciężką pracą i dobrą grą, bo nikt nam tych punktów za darmo nie odda – mówi środkowy akademików, Maciej Zajder.

Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo, którego niespodzianką już nie można nazwać. Co powiesz o tym spotkaniu?

Maciej Zajder: – Przede wszystkim pozdrawiam Michała Poterę (śmiech). Wszyscy spodziewaliśmy się, że to będzie bardzo trudne spotkanie, od początku byliśmy na to przygotowani. W pierwszym i drugim secie udało się zwyciężyć, ale nawet nie potrafię powiedzieć, skąd wzięło się tyle asów serwisowych na początku meczu, dzięki którym właśnie wygraliśmy. Drużyna z Kielc postawiła nam bardzo twarde warunki. Ten mecz był jednym z najcięższych, jeżeli nie najcięższym, spotkaniem w tym sezonie dla nas. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejne trzy punkty jadą do Warszawy, to jest najważniejsze.Przed tym sezonem istniało ogromne ryzyko, że w Kielcach w ogóle nie będzie drużyny, a tymczasem powstała tu dosyć silna ekipa.

– Dokładnie. Można tu znaleźć małą analogię do naszego zespołu, chociaż u nas to wszystko szybciej zostało poukładane. Okazuje się, że dwie drużyny, które były skazane na plątanie się w „ogonie” tabeli, pokazały na początku sezonu bardzo dobrą siatkówkę. Ani w rywalizacji z nami, ani z drużyną z Kielc, nikt nie może być pewien trzech punktów.

Teraz czeka was wyjazd do Olsztyna i też wszystko wskazuje na to, że nie będzie to łatwy mecz.

– Zgadza się, nie będzie łatwo. Olsztyn ma małą zadyszkę na początku sezonu, grają poniżej swoich możliwości, ale nigdy nie wiadomo, kiedy „wystrzelą” i osiągną wyższy poziom, który się przełoży na lepszą grę. Jesteśmy teraz stawiani w roli faworytów, ale nie jesteśmy drużyną, która może sobie pozwolić na myślenie, że jakoś się wygra. W każdym meczu musimy wyjść i walczyć o zwycięstwo. Musimy wywalczyć je ciężką pracą i dobrą grą, bo nikt nam tych punktów za darmo nie odda.

Kolejnym rywalem będzie LOTOS Trefl Gdańsk. Tu chyba historia wygląda podobnie?

– Gdańszczanie także grają dużo poniżej swoich możliwości. Dzisiaj wygrali pierwszy mecz z Częstochową, która ma wyraźne problemy, których przyczyną jest chyba bardzo młody wiek zespołu. Trefl potrafi grać dużo lepszą siatkówkę i w końcu zacznie to pokazywać. Same ciężkie spotkania przed nami.

* rozmawiała Magdalena Kudzia (PrzegladLigowy.com)

 

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved