Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W trzeciej grupie AZS wygrał i wrócił na 1. miejsce w tabeli

II liga K: W trzeciej grupie AZS wygrał i wrócił na 1. miejsce w tabeli

Fotel lidera grupy trzeciej II ligi powrócił w ręce AZS LSW Warszawa. W sobotnie popołudnie zespół AZS Lingwistyczna Szkoła Wyższa rozegrał wyjazdowe spotkanie z zespołem UKS Jedynka Łomża i przywiózł z niego komplet punktów.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia zespołu gości (6:1, 18:8) i gładkiego ostatecznie zwycięstwa 25:15. Drugi set, podobnie jak pierwszy, zaczął się również od wysokiego prowadzenia przyjezdnych (13:7) i w tym momencie trenerzy mogli pozwolić sobie na pierwsze zmiany w zespole. Niestety dla sympatyków stołecznej ekipy, jak się okazało w późniejszym czasie, w „machinie powypadały tryby” – gra się posypała, statystykowi włos się na głowie jeżył, a faworytkom meczu nic nie szło. Gigantycznie wysoka ilość własnych błędów warszawianek (oddane pół seta bez walki), od razu odbiła się na wyniku tej odsłony. Łomżanki w dość krótkim czasie zbliżyły się na jeden punkt, a w rezultacie chwilę później objęły prowadzenie i wygrały 25:23. Zespół Agaty Szustowicz nie do końca spodziewał się takiego obrotu sprawy.

34 własne błędy w jednym spotkaniu to rezultat, który wyczerpuje pulę błędów przewidzianą na cały sezon – skomentowała spotkanie trener AZS LSW, Agata Szustowicz. W setach trzecim i czwartym akademiczki z Warszawy powróciły do wyjściowego ustawienia i od początku narzuciły swoje warunki gry, co pozwoliło na kontrolowanie reszty spotkania. Gra była bardziej poukładana, co przełożyło się na pewne zwycięstwo do 18 punktów w trzecim i do 16 w czwartym secie.

Cały mecz wygrał zespół AZS Lingwistyczna Szkoła Wyższa 3:1 i tym samym warszawianki powróciły na fotel lidera grupy III. W ramach krótkiego wyjaśnienia – w poprzedniej kolejce zespół warszawski pauzował, co pozwoliło zespołowi z Łodzi na moment zdobyć pierwsze miejsce w grupie.

UKS Jedynka Łomża – AZS LSW Warszawa 1:3
(15:25, 25:23, 18:25, 16:25)

UKS Jedynka: Dembińska, Śleszyńska, Skowrońska, Gromadzka, Biała, Niedbajło An., Łapacz (libero) oraz Kuzia, Niedbajło Ag., Stepnowska i Chomutnik
AZS: Pilarek, Tekiel, Gancarczyk, Sekutowska, Staszewska, Furdal, Różanka (libero) oraz Woźniak, Ilewicz, Grzanka i Tokarska