Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W meczu na szczycie Zawisza lepszy od Piasta

II liga K: W meczu na szczycie Zawisza lepszy od Piasta

Nie udał się siatkarkom Piasta Netto Szczecin rewanż za ubiegłoroczne półfinałowe zmagania w fazie play-off na podopiecznych Marka Mierzwińskiego. Siatkarki Zawiszy Sulechów wywiozły ze Szczecina komplet punktów, wygrywając mecz na szczycie w gr. 1. II ligi.

Chociaż składy zespołów w porównaniu do poprzedniego sezonu zostały mocno zmienione, to emocje w spotkaniach obu ekip są gwarantowane. Żadne z ostatnich sześciu spotkań tych drużyn nie zakończyło się w trzech setach. Podobnie było w minioną sobotę w Szczecinie.

Ekipy przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane i z olbrzymią wiarą w zwycięstwo. Do wyniku 16:15 dla Piasta żadnej z ekip nie udało się osiągnąć dwupunktowej przewagi, a mecz do tego momentu, jak przyznali trenerzy obu zespołów, stał na bardzo wysokim poziomie. Tuż po powrocie z przerwy na żądanie siatkarki Zawiszy po raz pierwszy wyszły na dwupunktowe prowadzenie (18:16), po udanym bloku na Katarzynie Bury i ataku swojej liderki – Marty Szymon. Po krótkiej rozmowie przy ławce trenera Rafała Prusa, siatkarki Piasta odrobiły przewagę po pojedynczym bloku Anety Dudy. Niestety dla szczecinianek, był to już ostatni remis w tym secie. Końcowy punkt po ataku z prawego skrzydła zdobyła przyjmująca sulechowianek, Joanna Kocemba.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla miejscowych, które rozdrażnione niepowodzeniem w pierwszym secie, wyszły na prowadzenie i kontrolowały grę aż do stanu 17:12. Od tego momentu jednak podopieczne trenera Prusa stanęły w miejscu, a taktyczne zagrywki Baneckiej siały spustoszenie wśród przyjmujących Piasta. Dobra gra blokiem i brak kończącego ataku szczecinianek sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 17:22. Czarnej serii nie przerwały nawet dwa „czasy" dla szkoleniowca Szczecina oraz zmiany, które przeprowadził. Rozpędzona ekipa Zawiszy po dwóch błędach miejscowych (Bury w zagrywce i Matusz w aut), zwyciężyła 25:19 i objęła prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Trzeci set gospodynie rozpoczęły z jedną zmianą. W miejsce Katarzyny Bury pojawiła się Katarzyna Graczyk, a przebieg seta był korzystny dla gospodyń, które, aby pozostać w meczu, musiały koniecznie zwyciężyć. Szczecinianki grały spokojnie, realizując przedmeczowe plany, co widać było na tablicy wyników. Piast wygrał tę partię 25:18.

Czwarty set to prawdziwa wojna. Po ataku Matusz z lewego skrzydła, miejscowe objęły prowadzenie 8:7, by po chwili bardzo dobrej gry Zawiszy przegrywać 8:10. Uwagi podczas przerwy na żądanie na krótko pomogły Piastowi. Z wyniku 10:10, po bloku na Kazanieckiej, goście znów odskoczyli na pięć punktów przewagi. Sulechów prowadził 15:10 i wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Piast zerwał się jednak do heroicznej walki z rywalem i powoli, ale skutecznie odrobił straty, by po autowym ataku Magdy Baneckiej przegrywać już tylko 18:19. To było jednak wszystko, na co Zawisza pozwolił gospodyniom. Przysłowiowy gwóźdź do trumny wbiła "asową" zagrywką po taśmie Patrycja Kucharska. Piast obronił jeszcze trzy piłki meczowe przy zagrywkach Guzowskiej, ale atak ze środka Ciechanowskiej skończył to stojące na bardzo wysokim poziomie spotkanie.

Piast Szczecin –  Zawisza Sulechów 1:3
(21:25, 19:25, 25:18, 22:25)

Piast: Duda, Guzowska, Bury, Matusz, Kazaniecka, Zaleszczyk, Gliwa (libero), oraz Zając, Kijana, Oleksy, Graczyk i Zalepa
Zawisza: Banecka, Wodrowska, Wellna, Ganszczyk, Ciechnowska, Kocemba, Rzepnikowska (libero) oraz Placek, Lubera, Kucharska, Witkowska i Pachurka