Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal Nysa bezkonkurencyjna w meczu z Energetykiem

I liga M: Stal Nysa bezkonkurencyjna w meczu z Energetykiem

Bardzo ciężko idzie w tym sezonie zdobywanie punktów siatkarzom Energetyka Jaworzno. W piątej kolejce podopieczni Sławomira Gerymskiego zostali rozbici przez ekipę Stali Nysa, która przed tym spotkaniem plasowała się zaledwie o jedną pozycję wyżej.

Przyjezdni jedynie w pierwszych akcjach całego pojedynku byli w stanie prowadzić wyrównaną walkę z nyskimi przeciwnikami. Po tym okresie na prowadzenie zaczęli wysuwać się miejscowi, głównie dzięki niewymuszonym błędom siatkarzy Energetyka. Wzmocniona zagrywka gospodarzy pozwoliła im ułożyć grę pod siebie. Ułatwiała nie tylko wyprowadzanie kontr, ale i akcje w bloku. Wybici z rytmu podopieczni Sławomira Gerymskiego nie potrafili wyprowadzić żadnej konstruktywnej akcji, która w jakimś stopniu pomogłaby im zmobilizować się do dalszej walki. Prym wiedli miejscowi i energetycy nie zagrażali im w niczym.

Świetna postawa nyskiego zespołu rozpoczęła również partię drugą. Gdy skuteczność poprawili w swoich szeregach przyjezdni, pokazał to od razu wynik, gdyż z czteropunktowego prowadzenia (10:6) Stali pozostał tylko punkt (11:10). Gra w dalszej części już nie była tak mocno zdominowana przez nysan, jednak ci cały czas przewodzili. Za to w końcówce zupełnie już odjechali rywalom i pewnie wygrali w secie.

Trzeci set, a zwłaszcza jego pierwsze uderzenia to rozbici goście i triumfujący zawodnicy Stali (5:0). Po raz kolejny ważnym elementem w działaniach Stali była zagrywka, która ułatwiała drużynie dalsze poczynania. Świetnie spisywał się również rozgrywający miejscowego zespołu, Matejczyk, który również wspomagał konto punktowe swojego zespołu mądrymi zagraniami z drugiej piłki. Gra opierała się przede wszystkim na punktującym, a nie mylącym się wcale Karpiewskim, który doprowadził seta do końca, a jego ekipa pewnie wygrała w całym pojedynku 3:0.

Stal AZS PWSZ Nysa – Energetyk Jaworzno 3:0
(25:13, 25:19, 25:14)