Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AZS nie wykorzystał szansy, trzy punkty MKS -u

I liga M: AZS nie wykorzystał szansy, trzy punkty MKS -u

MKS Banimex Będzin po zaciętym meczu pokonał AZS UAM Poznań 3:1. Była to czwarta wygrana podopiecznych Rafała Legienia w tym sezonie. Poznaniacy porażkę okupili kontuzją Tomasza Walendzika.

Początek spotkania należał do gości, którzy po asie serwisowym Zarankiewicza i udanym bloku wyszli na prowadzenie 6:3. Taka sytuacja nie trwała jednak długo, bowiem punkty zdobywane przez Bukowskiego, Vlka i Schulza sprawiły, że to gospodarze uzyskali dwa oczka przewagi (8:6). Punktowa zagrywka Bukowskiego oraz błędy zawodników z Będzina dały podopiecznym trenera Lisieckiego sześć oczek przewagi (16:10). W tym momencie seta przyjezdni nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na dobrze dysponowanych gospodarzy, popełniali zbyt wiele błędów, by skutecznie odrabiać straty (23:17). Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem akademików 25:19.

Porażka w pierwszym secie podziałała mobilizująco na gości, którzy drugą partię rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po zbiciach Zarankiewicza i błędzie Józefczaka wyszli na prowadzenie 5:1. As serwisowy Józefczaka zniwelował nieco straty poznaniaków (4:5), jednak błędy w szeregach gospodarzy sprawiły, że tracili trzy oczka do rywali (4:7). Mędrzyk na spółkę z Vlkiem doprowadzili do wyrównania (8:8), lecz gra punkt za punkt nie trwała długo, bowiem udany blok gości i mocne zbicie Soroki dały ponownie prowadzenie przyjezdnym (12:9). W kolejnych akcjach oba zespoły walczyły punkt za punkt (17:14). Dopiero mądra kiwka Szczygła zwiększyła przewagę będzinian do czterech oczek (20:16). W tym momencie wydawało się, że podopieczni trenera Legienia zmierzają do pewnego zwycięstwa w tej odsłonie, ale akademicy nie zamierzali się poddawać. Skuteczna gra Vlka i Wojdyńskiego sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (21:21). Następnie obie drużyny rywalizowały cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali przyjezdni, którzy tę część spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść (37:35). W ostatniej akcji tego seta kontuzji doznał Tomasz Walendzik, którego zastąpił Łukasz Makowski.

Trzeci set rozpoczął się od walki punkt za punkt. Dopiero udane kontry Vlka i Schulza dały prowadzenie gospodarzom (10:6). Chwilę później siatkarze MKS-u zniwelowali straty do jednego oczka (9:10), ale spora ilość błędów własnych nie pozwoliła im toczyć wyrównanej walki z akademikami (11:14). Seria szczelnych bloków gości dała im remis (15:15), jednak kolejny mocny atak Schulza, a następnie punkt zdobyty przez Bukowskiego zmusiły szkoleniowca będzinian do wzięcia czasu dla swojej drużyny (16:20). Pomyłka gospodarzy i udane zbicie Zborowskiego dały nadzieję przyjezdnym na odrobienie strat (20:21), ale as serwisowy Makowskiego przybliżył akademików do triumfu w tej partii (23:20). Jednak nie wykorzystali oni swojej szansy. Skuteczne zagrywki Soroki w połączeniu z punktową kontrą Wójtowicza sprawiły, że podopieczni trenera Legienia najpierw doprowadzili do remisu (24:24), a po autowym ataku Vlka wygrali trzeciego seta 26:24.

Przegrana końcówka poprzedniej odsłony wyraźnie podłamała gospodarzy, którzy po pomyłce w ataku Ożarskiego od początku czwartej partii musieli „gonić” wynik (1:3). Punktowa zagrywka Zarankiewicza zwiększyła przewagę przyjezdnych do trzech oczek (7:4). Widać było, że z gospodarzy uszło powietrze, a będzinianie z każdą kolejną akcją łapali wiatr w żagle (12:7). Dobra postawa Zarankiewicza i udany blok gości sprawiły, że odskoczyli oni od rywali na dystans siedmiu oczek (15:8). W kolejnych minutach będzinianie kontrolowali boiskowe wydarzenia (20:14). Akademików do walki próbował poderwać jeszcze Schulz, ale jego udane akcje to było zbyt mało, aby odrobić straty. W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie, a przyjezdni pewnie wygrali 25:20.

AZS UAM Poznań – MKS Banimex Będzin 1:3
(25:19, 35:37, 24:26, 20:25)

AZS: Walendzik, Bukowski, Mędrzyk, Józefczak, Vlk, Schulz, Mischke (libero) oraz Makowski, Wojdyński, Ożarski i Rutecki

MKS: Zarankiewicz, Syguła D., Tomczyk, Szczygieł, Przybyła, Wójtowicz, Głód (libero) oraz Syguła M., Zborowski, Kantor i Soroka