Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty zostają w Stężycy

I liga K: Trzy punkty zostają w Stężycy

W 6. kolejce rozgrywek I ligi kobiet Wieżyca Stężyca wygrała ze Stalą Mielec 3:1. Dla beniaminka było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, natomiast mielczanki nadal pozostają bez wygranej na koncie, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli.

Przed spotkaniem gospodynie zajmowały 7. miejsce, zaś drużyna Mielca 11. miejsce w tabeli I ligi kobiet. Jeśli ktoś przypuszczał, że będzie to łatwe spotkanie, to pomylił się zdecydowanie. Mecz był bardzo zacięty i do końca nie można było wskazać drużyny, która osiągnie sukces.

Pierwsza partia to zdecydowane otwarcie stężyczanek. Miejscowe prowadziły 5:1, gdy o czas poprosił trener przyjezdnych. Po przerwie Stal grała lepiej i zmniejszyła straty do dwóch punktów, 7:9. Siatkarki Wieżycy kontrolowały spotkanie i wyszły na prowadzenie 17:12. Pod koniec mielczanki zerwały się do odrabiania punktów, ale to gospodynie wygrały pierwszego seta 25:23.

Początek drugiej partii był wyśmienity w wykonaniu gospodyń, rozpoczęły od prowadzenia 7:1. Po chwili jednak dwie dobre serie punktowe zanotowały mielczanki i wynik zmienił się diametralnie, to gospodynie przegrywały 8:10. Do stanu 15:15 gra była wyrównana, a później seriami zdobywała punkty to jedna, to druga drużyna. Z tej potyczki zwycięsko wyszła drużyna Stali, która wygrała seta 26:24.

Początek trzeciego seta był wyrównany do stanu 10:10. Od tego wyniku stężyczanki przejęły inicjatywę i prowadziły 12:10 i 14:10. Gospodynie kontrolowały sytuację, utrzymując dwa lub trzy punkty przewagi. Zespół gości nie zamierzał łatwo oddać zwycięstwa i dogonił rywalki na 20:21. Wieżyca prowadziła tylko jednym punktem, ale wystarczyło, to aby dograć i zwyciężyć w trzeciej części meczu 25:23. Prowadząc 2:1, miejscowe zapewniły sobie co najmniej punkt do tabeli rozgrywek.

Jeden punkt zdobyty z Mielcem nie usatysfakcjonował stężyczanek i rozpoczęła się gra o pełną pulę. Ponownie, jak na początku trzeciego seta, do wyniku 11:11 w czwartej partii gra była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie była w stanie objąć poważniejszego prowadzenia. Przy pomocy dopingu publiczności gospodyniom udało się odskoczyć najpierw na dwa oczka przy 15:13, a następnie na cztery, na 18:14. Kilka kolejnych udanych akcji spowodowało, że przewaga wzrosła do 6 punktów, do wyniku 22:16. Siatkarki z Mielca nie chciały łatwo oddać zwycięstwa i zmniejszyły straty do trzech punktów – 23:20. Kolejne dwie akcje wygrały siatkarki Wieżycy i mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:20, a w całym spotkaniu 3:1.

Wieżyca 2011 Stężyca – Stal Mielec S.A. 3:1
(25:23, 23:25, 26:24, 25:20)

Wieżyca: Ryznar, Kasprów, Hohn, Łysiak, Theis, Wilczyńska, Jagodzińska (libero) oraz Jasińska, Lenz, Kurdziuk, Reszka i Wójcik