Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillermo Hernan: Jesteśmy już na dobrej drodze

Guillermo Hernan: Jesteśmy już na dobrej drodze

fot. archiwum

AZS Olsztyn w starciu z ZAKSĄ był skazywany na porażkę. Na boisku faktycznie lepszy okazał się zespół Castellaniego, ale olsztynianie dzielnie walczyli. - Wydaje mi się, że pokazaliśmy się dzisiaj z dobrej strony - przyznał po meczu Guillermo Hernan.

Strefa Siatkówki: W dzisiejszym spotkaniu nie udało się zdobyć punktu czy nawet wygrać seta z ZAKSĄ. Co możesz powiedzieć o spotkaniu?

Guillermo Hernan: – Według mnie nie był to zły mecz w naszym wykonaniu, jeśli popatrzymy na grę, natomiast patrząc na wynik, to faktycznie nie ma powodu do radości. Mamy za sobą ciężki pojedynek z Kielcami, w którym nie zagraliśmy tak jak chcieliśmy, tak jak mogliśmy. Dzisiaj staraliśmy się walczyć, pokazać dobrą grę na tle mocnego zespołu z Kędzierzyna. Znamy potencjał ZAKSY i naszym zadaniem było pokazać, że potrafimy skutecznie walczyć z taką ekipą jak ZAKSA. Gospodarze dzisiejszego meczu to jedna z największych sił w polskiej lidze i wydaje mi się, że pokazaliśmy się dzisiaj z dobrej strony.

Porażka z ZAKSĄ to wasza druga przegrana z rzędu. W poprzedniej rundzie spotkań ulegliście Effectorowi Kielce i na swoim koncie macie jedynie wygraną ze słabą w tym sezonie Częstochową. Czy brak zwycięstwa i dodatkowych punktów w tabeli nie jest jakimś ciężarem, balastem?– Oczywiście, to trudna sytuacja. Musimy wygrywać zawsze, bo po zwycięstwie czujesz się dobrze i jest to lepsze dla psychiki każdego z graczy. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest jeszcze tak jak być powinno, ale jesteśmy już na dobrej drodze, poprawiamy te elementy, które szwankują najbardziej. Myślę, że w nadchodzących spotkaniach pokażemy się z jeszcze lepszej strony.

Drużyna z Olsztyna jest jedną z najmłodszych ekip w PlusLidze. Czy nie uważasz, że w zespole przydałby się jeden czy dwóch zawodników z większym doświadczeniem, a rządząca w AZS-ie młodość nie zawsze gwarantuje powodzenie?

– Bycie młodym ma swoje plusy i może być odpowiednio wykorzystana, ale doświadczenie także jest bardzo ważne. Doświadczenie i ogranie jest niezmiernie ważne w każdym sporcie, także w siatkówce. Jesteśmy młodą drużyną, ale widać w niej jakość. Musimy trochę nad sobą popracować, a ta jakość będzie jeszcze bardziej widoczna.

Mówiąc o Indykopolu AZS zawsze przewija się temat Metodiego Ananiewa. Bez wątpienia jest to zawodnik, który ma odpowiednie umiejętności, by stać się liderem waszego zespołu, ale niestety przez kontuzje nie jest mu dane występować w takiej roli. Czy odczuwacie brak kogoś takiego jak Metodi?

– Bez wątpienia byłby on wzmocnieniem w naszym zespole, ale nie możemy na to patrzeć w ten sposób. Nasz skład jest taki jaki jest i musimy mieć do siebie zaufanie w tym gronie. Siatkarze, którzy znajdują się w drużynie, muszą prezentować odpowiedni poziom skoro są w tym, a nie innym miejscu, więc wszyscy sobie ufamy na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved