Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Todor Skrimow: Poprzedni sezon był jak gra w pokera

Todor Skrimow: Poprzedni sezon był jak gra w pokera

fot. archiwum

W ostatnim meczu kolejki francuskiej Pro A ekipa Paris Volley podejmowała drużynę z Tuluzy. Stołeczni siatkarze odnieśli zwycięstwo w czterech setach, a duży udział w sukcesie miał Todor Skrimow, zdobywca aż dwudziestu jeden „oczek".

Spodziewałeś się, że Paris Volley aż tak dobrze rozpocznie sezon?

Todor Skrimow: – Wierzyliśmy, że tak będzie, lecz nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak dobrze. Dołożyliśmy wszelkich starań, by dobrze otworzyć rozgrywki, ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Najważniejsze było dość szybko „złapać” właściwy rytm, znaleźć płynność gry, dzięki temu właśnie wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Także i ty sam rozegrałeś bardzo dobre spotkanie.– Tak, znam się już dobrze z rozgrywającym, gramy razem drugi sezon. Mamy do siebie więcej zaufania. Dodatkowo wiele dały mi występy w reprezentacji w tym roku. Jestem bardziej pewny siebie i czuję się lepiej.

Jak sądzisz, Paris Volley utrzyma takie tempo przez cały sezon?

– Zobaczymy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tak było. Celem, na którym przede wszystkim chcemy się skupić, ma być awans do europejskich pucharów, w których w tym roku nie występujemy. Nie zamierzamy spoczywać na laurach, a tylko pracować ciężko, by w każdym kolejnym meczu grać lepiej niż w poprzednim. Myślę, że jeśli to nam się uda, to będzie dla nas udany sezon. Wszystko zależy od nas, musimy dawać z siebie 100% na każdym treningu, gdyż to jedyny sposób, by cokolwiek osiągnąć.

Czyli w lidze waszym celem będzie przynajmniej awans do półfinałów?

– Celem jest awans do europejskich pucharów. Dla mnie dobry sezon oznacza tyle, że awansujemy minimum do półfinału walki o mistrzostwo kraju. Nie będę jednak ukrywał, iż moim marzeniem jest wywalczenie tytułu mistrzowskiego.

Brzmi ambitnie.

– To jest mój cel. Marzę o tytule mistrza. Postaramy się osiągnąć ten cel. Zobaczymy, czy to możliwe, ale sądzę, że tak, ponieważ mamy dobry zespół.

Także zarząd klubu postawił przed wami takie wyzwanie – odzyskanie tytułu mistrza Francji.

– Zespół jest ku temu odpowiednio przygotowany, mamy dobre warunki. Poprzedni rok był podobny do gry w pokera: wiele eksperymentowaliśmy z nowymi graczami, z pozycjami, co nie wyszło nam na dobre. Teraz mamy zawodników prezentujących wysoki poziom, którzy ciągle chcą coś udowadniać, w pełni zaprezentować swój potencjał. Myślę, że to przemawia na naszą korzyść.

Ty zostałeś kapitanem drużyny. Jesteś dumny z tego, że pełnisz tę funkcję?

– Tak, oczywiście. Nosić opaskę kapitańską w tak młodym wieku to wielkie wyróżnienie, które wiele mi daje. Nie będę ukrywał, że jestem szczęśliwy z powodu tego, że zostałem kapitanem Paris Volley.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved