Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Białostoczanki zmiażdżone w Pile

ORLEN Liga: Białostoczanki zmiażdżone w Pile

Akademiczki z Białegostoku nadal pozostają bez wygranej w rozgrywkach ORLEN Ligi. Tym razem podopieczne Czesława Tobolskiego uległy bez seta na swoim koncie PTPS-owi Piła, który przez całe spotkanie dyktował warunki na polu gry.

W Pile spotkały się zespoły, które ostatnio rozegrały słabe spotkania. Białostoczanki w tygodniu w fatalnym stylu przegrały rewanż SVS Post Schwechat i odpadły z Pucharu CEV. Z kolei zespół z Piły w poprzedniej kolejce poniósł wyjazdowa porażkę 0:3 z Budowlanymi Łódź, co było pierwszą przegraną PTPS-u w ORLEN Lidze. Pilanki, które wcześniej zanotowały trzy wygrane, były faworytkami sobotniego meczu.

Jeszcze początek pierwszego seta dawał nadzieję, że przyjezdne nawiążą walkę z PTPS-em. Podopieczne Czesława Tobolskiego nawet prowadziły 7:3. Nadzieje zniknęły po drugiej przerwie technicznej. Od stanu 16:14 siatkarki z Piły doprowadziły do wyniku 23:14 i było po secie.

W dwóch kolejnych partiach gospodynie nie pozostawiły złudzeń, prowadząc od początku do końca. Zagrywka białostoczanek nie sprawiała trudności siatkarkom z Piły. AZS w sumie źle w przyjęciu nie wypadł, w tym elemencie białostoczanki miały gorsze spotkania w tym sezonie, ale zawodniczki z Białegostoku praktycznie nie istniały w ataku. Za to po drugiej stronie siatki szalały Tijana Malesević, Joanna Kuligowska czy Natalia Krawulska. Dodatkowo gospodynie wykorzystywały każde potknięcie rywalek. W trzeciej odsłonie rozpoczęły swoją batalię o zwycięstwo od przewagi 8:1, którą z biegiem seta jeszcze podwyższyły.

MVP: Tijana Malesević (PTPS Piła)