Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzostwa Starego Kontynentu w Klagenfurcie

Mistrzostwa Starego Kontynentu w Klagenfurcie

fot. archiwum

Władze CEV wybrały już gospodarza przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Rywalizacja o miano najlepszej pary męskiej i żeńskiej na Starym Kontynencie odbędzie się w dniach 29 lipca - 4 sierpnia w austriackim Klagenfurcie.

Po sukcesie organizacyjnym turnieju mistrzowskiego 2012 w holenderskiej Hadze władze CEV postanowiły przenieść zmagania najlepszych siatkarzy w Europie w górzyste tereny Klagenfurtu, uważanego za europejską „Mekkę” siatkówki plażowej. Austriackie miasto w ciągu ostatnich szesnastu lat nieustannie gości najważniejsze imprezy w siatkówce plażowej.

Prezydent CEV André Meyer nie szczędził pochwał świeżo upieczonemu organizatorowi. – Możliwość organizacji mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Klagenfurcie to wielki zaszczy dla CEV – oświadczył. – Cały świat zna unikalną atmosferę oraz niesamowitą wręcz publiczność, która co roku obserwuje rywalizację siatkarzy i siatkarek plażowej w tym mieście. Jestem pewien, że przyszłoroczne mistrzostwa zapamiętamy na długo. Niecierpliwie oczekuję rozpoczęcia walki najlepszych zawodników i zawodniczek Europy we wspaniałej scenerii Wörthersee – z ust prezydenta CEV płynął wyłącznie miód.

Przypomnijmy, że w tegorocznym turnieju mistrzowskim w Hadze na najwyższym stopniu podium stanęła niemiecka para Julius Brink i Jonas Reckermann oraz Holenderki Sanne Keizer/ Marleen Van Iersel. Z polski par największy sukces odniósł duet Kądzioła/Szałankiewicz, który uplasował się na 4. miejscu.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved