Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Beniaminek utrzymał pozycję lidera w drugiej grupie

II liga M: Beniaminek utrzymał pozycję lidera w drugiej grupie

W spotkaniu w ramach szóstej kolejki zawodnicy TKS-u Tychy odnieśli swoje szóste zwycięstwo w debiutanckim sezonie w drugiej lidze, pokonując zespół TS Victorię PWSZ Wałbrzych w czterech odsłonach. Tyszanie są liderami w tabeli grupy 2.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Od początku spotkania trwała walka punkt za punkt. Dopiero w samej końcówce siatkarzom TKS-u udało się odskoczyć od rywali, jednak ci szybko zniwelowali straty i o zwycięstwie w tej partii decydowały detale, w których lepsi okazali się tyszanie.

Druga odsłona tego spotkania także zaczęła się niezwykle zacięcie. Do połowy seta żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Znakomita seria zagrywek Łukasza Rocha i kilka skutecznych bloków Karola Kupisza oraz Damiana Milera wyprowadziło jednak TKS na prowadzenie 17:10 i załamało grę rywali. Zawodnicy z Tych do końca seta grali koncertowo i zwyciężyli do 16.

W trzeciej partii w szeregi miejscowego zespołu wdarło się sporo chaosu i nieporozumień, co wykorzystali zawodnicy Victorii Wałbrzych, którzy podrażnieni wysoką porażką w poprzednim secie grali dużo lepiej. Wprowadzeni na parkiet w tyskiej drużynie Marcin Wyspiański oraz Wojciech Bilgoń nie zdołali zmienić obrazu gry i wysokie zwycięstwo w tym secie odnieśli przeciwnicy z Wałbrzycha.

Czwarty set również był od początku bardzo zacięty. Dopiero w połowie tej partii zawodnicy TKS-u zdołali wypracować kilka punktów przewagi, które roztrwonili w końcówce, jednak zdołali wygrać do 23 i zgarnąć kolejne 3 punkty do ligowej tabeli.

TKS Nascon Tychy – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1
(26:24, 25:16, 15:25, 25:23)