Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Czarni odnieśli kolejną wygraną we własnej hali

I liga M: Czarni odnieśli kolejną wygraną we własnej hali

Siatkarze Czarnych Radom w pierwszoligowych rozgrywkach na własnym parkiecie nie zwykli tracić punktów w tym sezonie. W dzisiejszym spotkaniu przeciwko Jadarowi Siedlce po raz kolejny nie oddali rywalom nawet seta.

Choć radomianie zwyciężyli 3:0, to mecz miał bardzo zacięty przebieg i mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Do zwycięstwa zawodników poderwali jednak kibice, którzy po raz kolejny stworzyli w hali MOSiR-u kapitalną atmosferę.

Początek spotkania to gra punkt za punkt. Obie drużyny, nieco chyba zaskoczone atmosferą na trybunach, popełniały dużo błędów, a akcje były momentami bardzo chaotyczne. Kilkukrotnie oba zespoły zanotowały także udane bloki. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Przy stanie 6:9 czas wziął trener radomian, Wojciech Stępień. Przerwa podziałała na zawodników mobilizująco, choć cały czas Jadar utrzymywał kilkupunktową przewagę. Radomianie przebudzili się w najlepszym możliwym momencie. Najpierw doprowadzili do remisu 19:19, a następnie dzięki dobrej zagrywce Jakuba Wachnika wyszli na prowadzenie. Siatkarze Jadaru zaczęli popełniać w końcówce coraz więcej błędów i przegrali ostatecznie pierwszego seta 21:25. Co ciekawe, partię skutecznym atakiem z drugiej piłki zakończył Bartłomiej Neroj. Pierwszy jego atak został jeszcze podbity, ale poprawka była już bezbłędna.

W drugim secie Czarni wyciągnęli wnioski z pierwszej partii i od początku to oni doszli do głosu. Szybko wyszli na prowadzenie 4:1, a później nawet 10:5. Kilkupunktowe prowadzenie gospodarzy utrzymywało się cały czas. Radomianie kontrolowali przebieg seta, a Jadar, mimo bardzo ambitnej postawy, nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Czarni do zakończenia seta potrzebowali aż trzech piłek, ale ostatecznie wygrali 25:22.

Trzeci set miał podobny przebieg do pierwszego. Lepiej rozpoczęli go goście, którzy uzyskali kilkupunktową przewagę. Różnica punktowa oscylowała w granicach trzech, czterech oczek. Na wydarzenia na boisku szybko zareagował jednak trener Wojciech Stępień, który wziął czas. Radomianie wymienili między sobą poza boiskiem kilka uwag i na parkiet wyszli odmienieni. Szybko zmniejszyli stratę do jednego punktu, a później udało im się doprowadzić do remisu 14:14. Po raz pierwszy Czarni wyszli na prowadzenie w trzecim secie przy stanie 16:15, kiedy to dość nietypową, ale skuteczną zagrywką, nieco w kobiecym stylu, zaskoczył rywali Robert Prygiel. Dobrą zmianę, jedyną zresztą w tym spotkaniu w drużynie Czarnych, dał Michał Ostrowski, który zapisał na swoim koncie kilka skutecznych bloków. Radomianie wyszli na prowadzenie 20:17 i nie oddali go już do końca meczu. Trzeci set, wygrany 25:22, skutecznym atakiem zakończył Robert Prygiel.

Czarni Radom – Jadar Siedlce 3:0
(25:21, 25:22, 25:22)