Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS nadal niepokonany

I liga M: BBTS nadal niepokonany

fot. archiwum

W sobotni wieczór bielscy siatkarze odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie. Po czterosetowym meczu podopieczni Janusza Bułkowskiego pokonali Kęczanina Kęty. Gospodarze jedynie w pierwszych dwóch setach postawili wysoko poprzeczkę.

Ostatnie mecze BBTS-u nakreśliły kęckim szkoleniowcom strategię gry – jedynie silną i odrzucającą od siatki zagrywką zawodnicy beniaminka mogli nawiązać walkę z lepiej notowanym rywalem. W pierwszych dwóch setach gospodarze brylowali w tym elemencie, nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł w ataku siatkarzom BBTS. Miejscowi skutecznie wyłączyli z gry Michała Błońskiego, co znacznie osłabiło bielską siłę rażenia. Bielszczanie nie zwykli przegrywać końcówek, dlatego też w pierwszym secie, gdy przegrywali 21:24, w polu zagrywki pojawił się Maciej Wołosz i nie wstrzymywał ręki. Po chwili na tablicy wyników pojawił się remis, a w kolejnych akcjach skuteczne bloki i ataki pozwoliły cieszyć się BBTS-owi ze zwycięstwa w premierowej partii.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli kęczanie, skuteczny serwis i więcej siatkarskiego szczęścia w niektórych akcjach zapewniło komfortową przewagę kilku punktów. Bielszczanie starali się gonić rywali, ale na niewiele się to zdało. Gospodarze utrzymywali bezpieczną nadwyżkę i z łatwością dobrnęli do końca odsłony.

Trzecia i czwarta partia to dominacja BBTS-u w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Szczelny blok, kombinacyjna gra na siatce – to z pewnością mogło się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Pozwoliło im to przejąć inicjatywę na boisku już do końca spotkania. BBTS jako jedyna drużyna I ligi jest niepokonany. Bielscy siatkarze w pięciu spotkaniach zdobyli 14 punktów, a nad drugim zespołem w tabeli, MKS-em Będzin, mają trzy punkty przewagi.Kęczanin Kęty – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(29:31, 25:21, 16:25, 16:25)

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved