Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dorota Ściurka: Chcemy piąć się w górę tabeli, a nie spadać w dół

Dorota Ściurka: Chcemy piąć się w górę tabeli, a nie spadać w dół

fot. archiwum

Zwycięstwo 3:0 smakuje dobrze, ale triumf po zaciętej walce 3:2 przynosi jeszcze więcej radości. Tak można krótko podsumować nastrój, jaki panował w obozie Budowlanych Łódź po ciężkim, ale zwycięskim spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz.

Pomeczowe statystyki zadają kłam jednemu z najbardziej znanych powiedzeń siatkarskich, które mówi o tym, iż kto w danym spotkaniu popełni mniej błędów, ten wygrywa. W piątkowy wieczór łodzianki oddały znacznie więcej „prezentów” na drugą stronę siatki, a mimo to zeszły z parkietu w glorii zwycięzcy. Większa ilość pomyłek Budowlanych mogła wynikać z dużej nerwowości, jaka panowała w trakcie spotkania. Co prawda dla obu zespołów był to mecz o „sześć punktów”, ale to łodzianki dwukrotnie w tym pojedynku musiały gonić wynik przy stanie 0:1 i 1:2 w setach. – Był to mecz bardzo trudny. Bydgoszczanki znajdowały się w takiej samej sytuacji jak my, więc przewidywałyśmy, że będzie to nerwowy i bardzo ciężki pojedynek. Na szczęście w końcówce udało nam się opanować emocje. Zwyciężyłyśmy, ale było bardzo trudno – przyznała z ulgą Dorota Ściurka.

Sporą ilość błędów podopieczne Macieja Kosmola zrekompensowały dużą liczą punktowych bloków. Obserwując spotkanie z boku, wydaje się, że to właśnie ten element przesądził o zwycięstwie drużyny gości. Przyjmująca Budowlanych Łódź zwracała również uwagę na dyspozycję jej koleżanek w polu serwisowym. – Ważny był również serwis, bo przecież kto zagrywa, ten wygrywa. Dzięki dobrej postawie w tym elemencie można przewidzieć następną akcję, a to przekłada się na blok – podkreślała zawodniczka, która w poprzednim sezonie reprezentowała jeszcze barwy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza.

Pierwszych dwóch meczów rozgrywek ORLEN Ligi 2012/2013 łodzianki nie mogły zaliczyć do udanych. Porażki bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej spowodowały, że już na starcie sezonu Budowlane znalazły się na dole tabeli. Przełamanie nastąpiło jednak we Wrocławiu, gdzie dopiero po tie-breaku uległy miejscowemu Impelowi, który w tegorocznym sezonie ma walczyć o podium mistrzostw Polski. Punkt zdobyty na trudnym wrocławskim terenie pomógł siatkarkom z Łodzi uwierzyć we własne możliwości, co zaowocowało dwoma kolejnymi wygranymi spotkaniami. – Tak to właśnie powinno wyglądać. Chcemy piąć się w górę tabeli, a nie w dół. Na tym polega granie w siatkówkę, aby cały czas patrzeć w przód i zwyciężać kolejne spotkania – prostą receptę na sukces podała Dorota Ściurka, która w latach 2006-2008 broniła barw zespołu z Bydgoszczy, który wówczas występował jeszcze pod nazwą Centrostal.Kiedy przy blaskach jupiterów siatkarki Budowlanych Łódź wybiegały na parkiet w hali Łuczniczka, wśród wielu kibiców łodzianek zapanowała konsternacja. W wyjściowej szóstce nie pojawiła się bowiem Soraia Dos Santos, która od początku tego sezonu była jedną z podstawowych „armat” swojego zespołu w ataku. Atakująca z Brazylii wróciła do gry w trzeciej partii i poprowadziła swoje koleżanki do triumfu, za co została nagrodzona statuetką MVP. – Trener ma swoją myśl przewodnią, kogo wystawić. To jego decyzja i nie chciałabym jej kwestionować – tak na pytanie o przyczynę rotacji na pozycji atakującej w składzie odpowiedziała Dorota Ściurka.

Prze sezonem w gronie głównych faworytów do walki o medale wymieniało się drużyny z Sopotu, Muszyny, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej czy Wrocławia. Patrząc na skład personalny Budowlanych, wydaje się, że drużyna ta walczyć będzie o środkowe rejony tabeli, ale w pojedynczych meczach jest w stanie spłatać psikusa teoretycznie silniejszym rywalkom. Czy zarząd klubu postawił jakieś konkretne zadanie przed łodziankami na tegoroczne rozgrywki ORLEN Ligi? – Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie się do następnego meczu – krótko i dosadnie zakończyła ten wątek przyjmująca Budowlanych, która w pojedynku z Pałacem pojawiła się na parkiecie w trzecim secie, zapisując na swoim koncie trzy punkty.

*z Dorotą Ściurką rozmawiał Szymon Łożyński (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved