Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Copra Elior wycofała się ze wspierania siatkówki w Piacenzy

Copra Elior wycofała się ze wspierania siatkówki w Piacenzy

fot. archiwum

Sisley Belluno, Acqua Paradiso Monza Brianza, M. Roma Volley - ze wspierania tych zespołów w ubiegłym sezonie wycofali się główni sponsorzy, czego konsekwencją był upadek działalności klubów. Czy taki sam los czeka Copra Piacenza?

– Nasza decyzja jest nieodwołalna, to ostatni sezon, w którym Copra Elior będzie sponsorować siatkówkę w Piacenzy. Teraz bez znaczenia pozostaje już sytuacja Simona i to, czy wróci on do gry w grudniu, w styczniu czy jeszcze później. Nieważne, nasza współpraca z klubem z Piacenzy zakończy się w czerwcu przyszłego roku – zakomunikował prezes Copra Elior, Guido Molinaroli, zaś współdecydentem był Lino Volpe, honorowy prezes zespołu. Volpe wskazał, iż Copra Elior, jako sponsor, bardzo liczyła na to, iż Simon w końcu otrzyma zgodę na grę i wesprze drużynę, czy to w walce o mistrzostwo kraju, czy w Pucharze Challenge. FIVB jednakże wciąż odkłada w czasie wydanie licencji dla Kubańczyka. – Jestem bardzo rozczarowany tą decyzją, tym bardziej że inne podobne przypadki zostały rozstrzygnięte na korzyść graczy. Te wszelkie trudności oraz brak zainteresowania sprawą ze strony włoskiej i międzynarodowej federacji nie napawają nas entuzjazmem. Skoro one nie są zainteresowane podniesieniem poziomu ligi, dlaczego mają być tym zainteresowani sponsorzy? – tłumaczył Lino Volpe, który mówiąc „inne przypadki” bez wątpienia miał na myśli Joandry Leala. Kubański przyjmujący bowiem, podobnie jak i Simon, ostatni mecz w kadrze rozegrał podczas włoskiego mundialu i po dwóch latach karencji od października broni już barw brazylijskiego klubu, Sada Cruzeiro.

Guido Molinaroli posiada aż 99% udziałów w Copra Elior Piacenza, jeżeli zatem włodarze klubu w trakcie sezonu nie znajdą nowego sponsora, wszystko wskazuje na to, iż biancorossi podzielą los siatkarzy z Belluno, Monzy i Rzymu.

Jeżeli zaś chodzi o Robertlandy Simona Atiesa, to ostateczna decyzja odnośnie tego, kiedy będzie gotowy do gry, zapadnie 4 grudnia, kiedy to do Lozanny przybędzie kubańska delegacja.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved