Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Winiarski: Zagraliśmy świetne spotkanie

Michał Winiarski: Zagraliśmy świetne spotkanie

fot. archiwum

Siatkarze bełchatowskiej PGE Skry zdobyli w Rumunii kolejne trzy punkty w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Choć wicemistrzowie Polski zgodnie przyznają, że obawiali się tego pojedynku z Tomisem, to tak naprawdę zmietli rywali z boiska.

Drużyna z Bełchatowa do Constancy jechała mając w głowie przede wszystkim bardzo dobry mecz rumuńskiej drużyny z Dynamem Moskwa i dlatego też podopieczni Jacka Nawrockiego nastawiali się na ciężki pojedynek. – Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania, zwłaszcza że hala jest nieprzyjemna. Ponadto widzieliśmy ich na rozruchu i widzieliśmy ich mecz z Rosjanami i grali naprawdę super. Wtedy ich mocną stroną była zagrywka – przyznał już po spotkaniu Michał Winiarski.Szczerze obawialiśmy się tego spotkania, poczynając od podróży, ciężkiego klimatu w hali, gdzie po naszych poczynaniach widać było, jak ciężko się gra – wtórował mu libero Skry, Paweł Zatorski.

Jak się okazało, bełchatowianie nie mieli najmniejszych problemów. Przez praktycznie całe spotkanie dominowali na boisku, a pojedyncze świetne zagrania gospodarzy w żaden sposób nie były im w stanie zagrozić. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku, gdyż przed meczem bralibyśmy w ciemno 3:1. Cieszymy się, że pokazaliśmy lepszą siatkówkę i ci, którzy pojawiali się na boisku, pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo tych trudnych warunków daliśmy sobie radę – mówił zadowolony Zatorski.Jestem trochę zdziwiony, że we własnej hali nie pokazali tego, co mają najlepsze. Natomiast my zagraliśmy świetne spotkanie i w żadnym momencie tak naprawdę nie pozwoliliśmy im rozwinąć się i uwierzyć w to, że mogą nas pokonać – przekonywał z kolei Winiarski.

Wicemistrzowie Polski zdobyli tym samym kolejne trzy punkty, nie tracąc przy tym nawet seta. W bełchatowskiej drużynie świetnie dysponowany był praktycznie każdy element, w szczególności zagrywka, a co za tym idzie – również blok mógł się pokazać z dobrej strony. – Z tego się bardzo cieszymy, bo był to dla nas bardzo ważny mecz. Zagraliśmy super zawody i tym bardziej jestem szczęśliwy i wywalczyliśmy trzy punkty, mimo tego, że obawialiśmy się przed meczem hali i tego, że będą bardzo dobrze zagrywać – przyznał przyjmujący PGE Skry.Teraz w Lidze Mistrzów przed podopiecznymi Jacka Nawrockiego niezwykle ciężkie zadanie. Do Łodzi przyjedzie rosyjskie Dynamo Moskwa, które ma chrapkę na trzy punkty. Bełchatowianie już w Katarze pokazali, że potrafią wygrywać z rosyjskimi zespołami, więc czekają na to spotkanie. – Z pewnością wszyscy nasi kibice, jak i my czekamy na to spotkanie, które będzie na pewno wielkim świętem – zakończył Paweł Zatorski.

źródło: inf. własna, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved