Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Wawrzyniak: Do Polic jedziemy po komplet punktów

Katarzyna Wawrzyniak: Do Polic jedziemy po komplet punktów

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że dostałam szansę od trenera i oczywiście starałam się ją jak najlepiej wykorzystać. A czy się spodziewałam? Powiem tak - po cichu na to liczyłam - mówi zawodniczka AZS-u UEK Kraków - Katarzyna Wawrzyniak.

Mecz w Murowanej Goślinie, zapewne ku zaskoczeniu wielu kibiców, rozpoczęłaś w pierwszej szóstce. Spodziewałaś się tego?

Katarzyna Wawrzyniak:Bardzo się cieszę, że dostałam szansę od trenera i oczywiście starałam się ją jak najlepiej wykorzystać. A czy się spodziewałam? Powiem tak – po cichu liczyłam i miałam nadzieję, że trener da mi szansę na wyjście w pierwszej szóstce.

Prawdziwy „chrzest bojowy” przeszłaś chyba podczas Mistrzostw Polski Klubów AZS, gdy kontuzję miała Ewa Matyjaszek-Matela, a więc byłaś jedyną rozgrywającą.– Powiem szczerze, że pierwszy mecz wspominam z ogromnym stresem. Był to chyba dla mnie najtrudniejszy mecz spowodowany po prostu tremą. Cieszę się jednak, że mimo trudnego początku udało nam się w kolejnych meczach zagrać na dobrym poziomie i w efekcie zdobyć złoty medal.

Z boku wygląda to tak, jakbyś na początku była lekko stremowana, ale z każdą akcją nabierała pewności siebie. Czy tak jest w rzeczywistości?

– Dokładnie tak, z każdą kolejną piłką było już lepiej. Muszę przyznać, że duża w tym zasługa koleżanek z drużyny, które pomogły mi zapanować nad stresem i uwierzyć w swoje umiejętności, co przełożyło się na następne mecze i zagrałyśmy już na tzw. luzie.

Jak nastroje w zespole przed meczem z Chemikiem Police?

– Oczywiście bojowe, mamy zamiar przywieźć z Polic komplet punktów. Zdajemy sobie sprawę, że łatwo nie będzie, ale mogę zapewnić, że damy z siebie wszystko, aby wygrać to spotkanie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved