Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Przyszłość widzimy w jasnych kolorach

Izabela Bełcik: Przyszłość widzimy w jasnych kolorach

fot. archiwum

Zwycięstwa nad Aluprofem Bielsko-Biała oraz Agelem Prostejov dodały nowej wiary w skuteczność rekonstrukcji zespołu siatkarskich mistrzyń Polski. Potwierdzenia zwyżki formy Trefl Sopot oczekiwać będzie w niedzielę, w meczu z Impelem.

Jesteśmy szczęśliwe po tych zwycięstwach i już nie możemy doczekać się następnych – podkreśla Izabela Bełcik, kapitan mistrzyń Polski i zaledwie jedna z dwóch zawodniczek, która pozostała z poprzedniego sezonu. Zresztą przebudowa drużyny w Sopocie nie jest zakończona. Wszystko wskazuje na to, że pomyślnie testy zakończy Gabriela Kojewa. Bułgarka w najbliższych dniach powinna podpisać kontrakt do końca sezonu.

Na początku sezonu miałyśmy od razu bardzo mocnych przeciwników. Trudno było nam się im przeciwstawić, gdyż powstała praktycznie nowa drużyna. Nie byłyśmy zgrane, ani też do końca nie znałyśmy swojej wartości, co wpływało na mniejszą pewność siebie – dodaje Bełcik.

Lepsze wyniki sopocianek przyszły wraz z poprawą przyjęcia zagrywki, a także po poprawieniu gry na siatce. W spotkaniu z Prostejovem nie było już w ofensywie indywidualnego boju z rywalkami Rachel Rourke, jak to bywało we wcześniejszych pojedynkach, a rozgrywające potrafiły rozłożyć ciężar ataku na oba skrzydła. Dzięki temu mogła wykazać się m.in. Brazylijka Erika Coimbra.Dojście Kojewej powinno wzmocnić sopocki blok, który już w Lidze Mistrzyń zasygnalizował, że może być bardzo dużym atutem Atomu Trefla. Julia Szeluchina i Dorota Pykosz, która od dwóch tygodni gra z kontuzjowaną dłonią, otrzymają wreszcie odpowiednie wsparcie.

Ostatnie mecze znów były grą błędów i dobrych akcji zarazem, ale najważniejsze, że szczęście było przy nas i wszystko dobrze się skończyło. Dzięki temu przyszłość widzimy w jasnych kolorach. Oczywiście nie wiem, jak to wszystko dalej się potoczy, ale mam nadzieję, że wszystko co najgorsze jest już poza nami – zapewnia kapitan sopocianek.

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved