Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Drugi mecz Skry i drugie zwycięstwo 3:0

LM M: Drugi mecz Skry i drugie zwycięstwo 3:0

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami zagrali wicemistrzowie Polski. Skra wygrała gładko 3:0 z rumuńskim Tomisem Constanta i bez straty seta prowadzi w tabeli. Za dwa tygodnie czeka bełchatowian poważny sprawdzian - Dinamo Moskwa.

Pierwsze akcje spotkania to dobra zagrywka i blok bełchatowian i od początku rysująca się przewaga Skry (4:0). Podopieczni Jacka Nawrockiego wykorzystywali każdy błąd rywali, którzy w pierwszym okresie gry okazali się mało wymagającymi przeciwnikami. Szkoleniowiec gospodarzy już przy stanie 11:6 dla Skry wykorzystał drugą przerwę na żądanie, bo jeśli jego zespół sam nie oddawał punktów, to wicemistrzowie wykorzystywali każde potknięcie drużyny z Constanty. Czas niewiele pomógł miejscowym, gdyż bełchatowianie ustawiali całą grę na boisku już w polu zagrywki, wykorzystując potknięcia Tomisu w przyjęciu (13:6). Pojedyncze dobre i skuteczne akcje gospodarzy nie wpływały w ogóle na dominację zespołu z Bełchatowa, który ciągle utrzymywał nadwyżkę na poziomie siedmiu oczek (20:13). Gdy siatkarze Skry wstrzymali ręce w ataku, przeciwnicy zdołali zbliżyć się na cztery oczka strat (17:21), jednak bełchatowianie spokojnie dowieźli wystarczającą przewagę do końca.

W kolejnej odsłonie, przede wszystkim przez błędy bełchatowian, gospodarze przejęli na chwilę inicjatywę, jednak z każdą kolejną akcją swoją dyspozycję potwierdzali już wicemistrzowie Polski, którzy przy zagrywce Michała Winiarskiego zaczęli budować konkretne prowadzenie – 7:4, a po pojedynczym bloku Wytze Kooistry podwyższyli je do 8:4. Choć wicemistrzowie Polski falowali grą i przeplatali dobre akcje błędami, to jednak potrafili ciągle znacznie przeważać (12:7, 14:9, 19:13). Gdy z zagrywką Mladena Bojovica nie poradził sobie Paweł Zatorski, Tomis zbliżył się, podobnie jak w secie premierowym, na cztery oczka straty (16:20), jednak bełchatowscy siatkarze spokojnie utrzymywali swoją przewagę. W samej końcówce, by wspomóc kolegów w jednej akcji w bloku, na boisku pojawił się niespełna 20-letni Łukasz Zugaj, dla którego był to debiut w europejskich pucharach. PGE Skra spokojnie dograła seta i wygrała w nim do 19.

Gospodarze ponownie zaskoczyli bełchatowian na początku trzeciej odsłony. Dobra zagrywka Andrei Lazy, której nie przyjął Zatorski, wyprowadziła Tomis na prowadzenie (4:2), które utrzymywali przez dłuższy czas. Po bloku na Yosleyderze Cali wynosiło ono już 8:5. Gracze PGE Skry zaskoczeni dobrą postawą rywali zaczęli grać nerwowo. Na szczęście szybko się otrząsnęli i po bloku na Marko Bojicu zbliżyli się na jedno oczko straty (9:10), jednak nadal to rywale utrzymywali się na prowadzeniu. Niedługo potem sami jednak pomogli bełchatowianom w odrobieniu strat, a po kolejnym własnym błędzie Skra prowadziła już 14:12, a o czas poprosił zdenerwowany trener Tomisu. Od razu po przerwie dobrze spisał się bełchatowski potrójny blok i nadwyżka podopiecznych Jacka Nawrockiego nadal rosła. Gdy arbiter spotkania odgwizdał zejście na drugą przerwę techniczną, bełchatowianie mieli już na swoim koncie cztery oczka przewagi. Wicemistrzowie Polski złapali swój rytm gry, w dodatku w dalszych poczynaniach na boisku rywale im nie przeszkadzali. W samej końcówce Cala zdobył dwa punkty bezpośrednio z zagrywki, do tego Daniel Pliński dołożył pojedynczy blok i bełchatowianie stanęli przed szansą zakończenia całego pojedynku (24:16). Ostatni punkt, dopiero w czwartym uderzeniu, na koncie polskiego zespołu zapisał blok Pliński/Winiarski.

Tomis Constanta – Skra Bełchatów 0:3
(20:25, 19:25, 20:25)

Tomis: Gonzalez (1), Terzic (2), Bojic (6), Spinu (1), Ojansivu (8), Laza (4), Iwanow (libero) oraz Stancu, Bojovic (1), Borota (1) i Merkuszew
Skra: Pliński (3), Kooistra (7), Woicki, Winiarski (8), Atanasijević (11), Cala (5), Zatorski (libero) oraz Zugaj, Kłos, Cupković (2) i Bąkiewicz