Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga K: Derby Poznania dla UKS ZSMS FKS

III liga K: Derby Poznania dla UKS ZSMS FKS

Siatkarki UKS ZSMS FKS Poznań odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi wielkopolskiej. Po porażce 1:3 w Kościanie i wygranej 3:0 z Orkanem Września, tym razem przyszła kolej na wygraną w derbach Poznania z SKF KS 3:2.

W ubiegłym sezonie UKS ZSMS FKS Poznań zajął 6. miejsce w rozgrywkach wielkopolskiej III ligi. W przerwie między rozgrywkami zespół opuściły m.in. Paulina Stroiwąs (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Roksana Brzóska (Budowlani Toruń) i Weronika Szafraniak (Sparta Warszawa). W mocno odmienionym składzie uczennicom ZSMS przyszło spotkać się w pojedynku derbowym z beniaminkiem III ligi, SKF KS Poznań.

Pierwszy set spotkania w hali Politechniki Poznańskiej to wyrównana walka, którą dzięki zdecydowanie mniejszej liczbie błędów własnych zwycięsko zakończyła drużyna UKS ZSMS FKS. Pomimo ambitnej pogoni w końcówce seta, SKF KS pozwolił podopiecznym trenerów Marka Tuszyńskiego i Ernesta Malanowskiego na zasłużone zwycięstwo 25:22.

Obraz derbowego spotkania diametralnie zmienił się w drugiej odsłonie pojedynku. Po serii kapitalnych zagrywek Zofii Barwickiej SKF KS wyszedł na prowadzenie 13:3. Tak wypracowanej przewagi ekipa trenera Damiana Gapika już nie zmarnowała, wygrywając seta 25:13.

W trzecim secie drużyna ponownie powróciła do gry, a spotkanie z upływem czasu nabierało coraz większych rumieńców. Ostatecznie w tej odsłonie pojedynku UKS ZSMS FKS wygrał 25:22. W secie czwartym role się odwróciły i to gospodynie ponownie były górą, a zwyciężając 25:21 doprowadziły do wyrównania w meczu.

To, co wydarzyło się później, wszyscy zgromadzeni w hali zapamiętają na długo. Tie-break lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Gapika, które szybko objęły prowadzenie 3:0. Przy zmianie stron nadal utrzymywały przewagę (8:6), którą skutecznie powiększyły do stanu 14:8. I wtedy stało się coś, co przy takim wyniku wydawało się niemożliwe… Siatkarki SKF KS straciły osiem punktów z rzędu, a ze zwycięstwa w tym meczu mogły cieszyć się zawodniczki UKS ZSMS FKS. Wygrały piątego seta 16:14 i cały mecz 3:2.

Po 4 kolejkach na pozycji lidera w wielkopolskiej lidze wojewódzkiej znajdują się siatkarki UKŻPS Kościan. UKS ZSMS FKS Poznań zajmuje czwartą pozycję, a SKF KS Poznań plasuje się na szóstym miejscu.

SKF KS Poznań – UKS ZSMS FKS Poznań 2:3
(22:25, 25:13, 22:25, 25:21, 14:16)

SKF KS: Barwicka, Geremek, Halczak, Wengierek, Ngamayama, Kucharska, Przybylska (libero) oraz Tujek, Nitek, Pierzchała i Arendz
UKS ZSMS FKS: Kucharska, Jankowiak, Winkler, Grocholewska, Kiestrzyńska, Mazurczak, Kowalska (libero) oraz Maciejewska, Włodarczyk, Tchorz, Stenzel i Byczyńska

źródło: inf. własna, skfks.pl, ukszsms.poznan.pl