Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Haneef-Park i Spicer w Lancheras de Cataño

Haneef-Park i Spicer w Lancheras de Cataño

fot. archiwum

Zespół Lancheras de Cataño po zajęciu 4. miejsca w Klubowych Mistrzostwach Świata zdecydował się wzmocnić swój skład. Władze ekipy z Portoryko wybrały kierunek amerykański, ściągając rozgrywającą Nellie Spicer oraz atakującą Tayyibę Haneef-Park.

Portorykanki co prawda zajęły wysokie, czwarte miejsce w rozgrywanych w połowie października Klubowych Mistrzostwach Świata, ale powodów do zadowolenia z tego występu raczej nie miały. Siatkarki z Ameryki Środkowej w grupie doznały sromotnej porażki 0:3 z Fenerbahce Stambuł, a także odniosły zwycięstwo 3:1 z Kenya Prisons. Wygrana z zespołem z Afryki dała im awans do półfinału, w którym po raz kolejny przegrały bez historii – tym razem z brazylijskim Sollys Nestle. W spotkaniu o brązowy medal Portorykanki miały okazję do rewanżu na zespole ze Stambułu, jednak boisko szybko zweryfikowało, kto jest lepszy. Porażka do 16, 17 i 17 zakończyła ich udział w turnieju z niezbyt optymistycznymi statystykami – jeden wygrany mecz i trzy przegrane oraz bilans setów wynoszący 3:10.

Włodarze Lancheras wyciągnęli wnioski z turnieju rozgrywanego w Katarze i postanowili wzmocnić swój skład. Do amerykańskiej środkowej Jessiki Jones dołączyły jej dwie rodaczki: Nellie Spicer i Tayyiba Haneef-Park.

Rozgrywająca Nellie, a właściwie Mary Nelson, Spicer ma na swoim koncie rok gry w lidze portorykańskiej – w sezonie 2009/2010 występowała w Leonas de Ponce. 25-latka urodzona w Barrington w swoim siatkarskim CV może wpisać także występy w PlusLidze Kobiet, w której występowała w barwach Centrostalu Bydgoszcz (2010/2011) oraz w azerskiej Rabicie Baku (2011/2012). To właśnie z tym ostatnim zespołem Spicer święciła największe sukcesy, a mianowicie Klubowe Mistrzostwo Świata oraz mistrzostwo Azerbejdżanu.Druga z nowych siatkarek Lancheras, Tayyiba Haneef-Park, jest zawodniczką dużo bardzo doświadczoną i utytułowaną niż Spicer. 33-letnia Haneef jest siatkarskim obieżyświatem, ponieważ reprezentowała już barwy japońskich Takefuji Bamboo i Pioneer Red Wings, włoskiego Reggio Emilia, rosyjskiej Kazanoczki Kazań czy tureckiego Eczacibasi. Ostatni sezon spędziła w Azerbejdżanie w klubie Igtisadchi Baku, z którym w 2011 roku zdobyła brązowy medal ligi azerskiej. Poza bogatą karierą klubową, Amerykanka ma na koncie niesamowitą ilość medali zdobytych z reprezentacją swojego kraju. W jej kolekcji znajdują się między innym: srebrny medal mistrzostw świata (2002 rok), złoty (2012) i dwa brązowe (2003, 2004) medale World Grand Prix czy dwa srebrne krążki igrzysk olimpijskich przywiezione z Pekinu i Londynu.

Niewątpliwie dwie nowe siatkarki Lencheras de Cataño będą znaczącym wzmocnieniem tego zespołu i być może pomogą mu po raz drugi z rzędu zakwalifikować się do Klubowych Mistrzostw Świata. Z nimi w składzie Lancheras ma dużo większe szanse na korzystniejsze zaprezentowanie się w tym turnieju.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved