Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Edyta Rzenno: W sumie mecz oddałyśmy gratis

Edyta Rzenno: W sumie mecz oddałyśmy gratis

fot. archiwum

AZS Białystok nie zdołał awansować do kolejnej fazy Pucharu CEV. Przeszkodą nie do przejścia okazał się austriacki Post Schwechat. - Można stwierdzić, że był to najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie - przyznała po meczu Edyta Rzenno.

W pierwszym, wyrównanym spotkaniu AZS Białystok z Post Schwechat widać było, że obie drużyny stać na awans do kolejnej rundy. Po konfrontacji w Białymstoku bliżej sukcesu była ekipa Czesława Tobolskiego – wystarczyło tylko lub aż wygrać wyjazdowe spotkanie w Austrii. W rewanżu jednak Polska ekipa nie była w stanie nawiązać walki i gładko przegrała trzy sety.

– I nawet nie wiemy za bardzo, co się z nami stało – mówi środkowa AZS-u Edyta Rzenno. – Nie ma co opowiadać, że jakiś element zawiódł, bo w każdym wypadłyśmy źle. No i ilość błędów własnych była bardzo duża. Rywalki oprócz punktów, które zdobywały, większość dostawały od nas gratis. Było to nawet po kilkanaście punktów na set. Z kolei my, aby coś zdobyć, musiałyśmy ciężko pracować. Nie wiem, może to była z naszej strony nonszalancja, zbyt duża pewność siebie. Popełniałyśmy jeden błąd za drugim i wychodziła lawina błędów, której nie dało się odwrócić. W sumie mecz oddałyśmy gratis. 

Po przegranych dwóch partiach pozostawał jeszcze cień nadziei na awans do kolejnej rundy pucharu CEV – wszystko dzięki formule złotego seta. Dodatkowo partia również padła jednak łupem gospodyń, które tym samym pogrążyły marzenia AZS Białystok o dalszych występach w pucharze CEV.– Chciałyśmy ten mecz wygrać w trzech partiach, nie nastawiałyśmy się na złotego seta – twierdzi Rzenno. – Ale niestety błędów nie udało się wyeliminować do końca. Można stwierdzić, że był to najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie i mieć nadzieję, że więcej taki się nie powtórzy.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved