Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Częstochowa przegrał z reprezentacją Algierii

AZS Częstochowa przegrał z reprezentacją Algierii

AZS Częstochowa po zaciętym spotkaniu sparingowym musiał uznać wyższość reprezentacji Algierii, przegrywając 2:3. Dla podopiecznych Marka Kardosa wczorajszy pojedynek był okazją do sprawdzenia formy przed sobotnim meczem z ekipą z Gdańska.

Pięć setów rozegrały w środowe popołudnie w hali na Zawodziu drużyny częstochowskiego AZS-u i reprezentacji Algierii – ostatecznie zwycięstwo należało do gości. Młodzież AZS-u w środę testowała formę przed sobotnim spotkaniem z Lotosem Treflem Gdańsk. Trener Marek Kardos miał do dyspozycji 11 zawodników, w tym Tomasza Miarkę z częstochowskiej CS PSP, który od czasu do czasu trenuje z drużyną. Zabrakło kontuzjowanego Dawida Murka, a od drugiego seta gry nie mógł kontynuować Kacper Piechocki. W drugim secie meczu z Algierczykami młody libero zderzył się z Grzegorzem Boćkiem i odniósł kontuzję palca. – Znowu pech – mówił i pokazywał kontuzjowaną dłoń. Piechocki obserwował dalszą część spotkania z ławki rezerwowych.

Spotkanie z Algierczykami było dla częstochowian kolejnym ciekawym doświadczeniem. Drużyna zagrała poprawnie, ale nie ustrzegła się prostych błędów. Od tego, czy je ograniczy, zależał będzie ewentualny sukces w sobotnim pojedynku z gdańszczanami, którzy dotychczas w PlusLidze wygrali tylko seta. Dla częstochowian konfrontacja z Lotosem może być szansą na poprawienie statystyk – do tej pory zespół może pochwalić się niechlubną serią czterech porażek 0:3.

Trener Kardos studzi jednak nieco optymizm przed sobotnim spotkaniem: – Proszę jednak spojrzeć na rywali, z którymi grali dotąd gdańszczanie. Przegrali z Jastrzębiem, Kędzierzynem, Bełchatowem i Bydgoszczą, a więc mają już za sobą tych najtrudniejszych przeciwników. To personalnie lepszy od nas zespół i będzie faworytem tego meczu. Będę zadowolony, jeśli moi siatkarze będą walczyć. Wtedy wynik przyjdzie sam.

AZS Częstochowa – reprezentacja Algierii 2:3
(25:22, 22:25, 25:20, 17:25, 8:25)