Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Utalentowana śląska młodzież

Utalentowana śląska młodzież

fot. archiwum

W finałowym meczu chłopców Turnieju Nadziei Olimpijskich ekipa województwa śląskiego pokonała w Spale kujawsko-pomorskie 2:0 (25:19, 25:19). Brązowy medal zdobyło woj. podkarpackie. Podczas TNO wyselekcjonowano 26 zawodników.

– Śląsk od lat wyróżnia się w pracy z młodzieżą. W Spale prezentował się najrówniej, widać było, że jest to zespół ograny, mający pewne turniejowe doświadczenie – powiedział były trener męskiej reprezentacji Ireneusz Mazur, który w minionym tygodniu oglądał w miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS rywalizację kadr szesnastu województw. W gronie 26 zawodników powołanych na obóz do Spały jest pięciu graczy z województwa śląskiego. – Spała była zwieńczeniem dwuletniej pracy w województwach. W okręgach dokonano wstępnej selekcji. Kolejnym etapem rywalizacji dla tego rocznika będzie przyszłoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – dodaje Ireneusz Mazur.

Dodał on, że „ten etap szkolenia charakteryzuje się pewnymi wymogami.” – Nie ma w zespołach libero, nie można atakować z drugiej linii, wszyscy muszą przyjmować. Chodzi o pewną unifikację treningu. Teraz 26 młodych graczy spotka się na krótkich treningach w Spale. Będą mieli oni zajęcia m.in. ze szkoleniowcami miejscowej SMS PZPS. Dokonana zostanie wstępna przymiarka do kadry kadetów – powiedział trener Mazur.

W TNO w Spale grali zawodnicy z rocznika 1997. – Umiejętnościami sportowymi oraz innymi cechami, m.in. motoryką, tegoroczni uczestnicy mieścili się w średniej ostatnich lat – zakończył Ireneusz Mazur.Lista zawodników powołanych na KAMPY 2012: Łukasz Usowicz, Łukasz Ciesiółka (woj. dolnośląskie), Kamil Doroszyński, Maciej Kleinschmidt (kujawsko-pomorskie), Hubert Piwowarczyk (lubuskie), Wojciech Sipak, Mateusz Ciesielski (łódzkie), Adrian Piwowarski, Tomasz Fornal (małopolskie), Artur Gromelski, Kamil Krajewski, Marcin Wielogórski (mazowieckie), Dawid Siemaszko, Patryk Niemiec (opolskie), Mateusz Kowalski, Jakub Ziobrowski (podkarpackie), Robert Pietrowski (podlaskie), Łukasz Dąbrowski, Radosław Gil, Dawid Woch, Bartosz Kwolek, Kacper Stelmach (śląskie), Kamil Michalczyk, Jakub Kochanowski, Artur Hatle (warmińsko-mazurskie) i Jakub Robakowski (wielkopolskie).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved