Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Start Zielona Góra mistrzem Polski siatkarzy niepełnosprawnych

Start Zielona Góra mistrzem Polski siatkarzy niepełnosprawnych

fot. archiwum

Niepełnosprawni siatkarze zielonogórskiego Startu zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Polski. Tym samym tytuł mistrzowski wrócił do Zielonej Góry po pięciu latach. Srebro zdobył zespół z Elbląga, brąz przypadł siatkarzom niepełnosprawnym z Łodzi.

Finałowy turniej mistrzostw Polski odbył się w hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Celem zielonogórzan, którzy w ubiegłym roku zdobyli srebro, tym razem był medal najszlachetniejszy. Udało się. Start po dwa razy wygrał z drużynami z Elbląga i Łodzi, i to bez straty choćby seta. – Walczyliśmy do końca. Wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno, ale liczyliśmy na to, że po tej długiej przerwie uda nam się odzyskać tytuł po pięciu latach – mówił po finale trener mistrzów Polski, Janusz Krulikowski.

Zawsze walczyliśmy o tytuł z Elblągiem, w końcu udał nam się rewanż. Cieszymy się, że w końcu wygraliśmy – mówił Mirosław Kociemski, kapitan Startu Zielona Góra.

Cieszymy się z tego, że zielonogórzanie po pięciu latach odzyskali najważniejszy tytuł – powiedziała Danuta Tarnawska, prezes ZSR Start Zielona Góra. – Zespół był znakomicie przygotowany do turnieju, walczył z wielką ambicją i zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że ten sukces drużyna powtórzy w następnych latach i ta dobra forma zawodników przełoży się na dobre wyniki w siatkówce plażowej, która jest coraz bardziej popularna w sporcie osób niepełnosprawnych.Najlepszy zespół w Polsce, którego trenerem jest Janusz Krulikowski, grał w składzie: Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych, Mirosław Kocięcki, Jacek Moliński, Tomasz Kuryś, Bartosz Żok, Leszek Jutrzenka, Piotr Kozubski, Tomasz Olkowicz, Wiesław Kliber.

Srebro zdobył zespół z Elbląga, który dwukrotnie pokonał łodzian. Najbardziej wszechstronnymi zawodnikami mistrzostw Polski zostali: Bartłomiej Synowiec (Zielona Góra), Kamil Gregorczyk (Elbląg) i Mariusz Brandenburg (Łódź).

źródło: gazeta.pl, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved