Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mariusz Sordyl: Resovia to jeden z najlepszych zespołów w Europie

Mariusz Sordyl: Resovia to jeden z najlepszych zespołów w Europie

fot. archiwum

- Jesteśmy świadomi, że Resovia to jeden z najlepszych klubowych zespołów w Europie i zdecydowany faworyt spotkania z nami - mówi przed meczem z mistrzami Polski trener rumuńskiego zespołu Remat Zalau, Mariusz Sordyl.

Każde spotkanie Ligi Mistrzów jest dla drużyny z Zalau ogromnym bagażem doświadczenia na międzynarodowej arenie – a mecze z takimi przeciwnikami jak Resovia to dodatkowo możliwość gry w niesamowitych warunkach tworzonych przez polskich kibiców – mówi przed meczem Ligi Mistrzów z mistrzem Polski trener rumuńskiej drużyny, Mariusz Sordyl.Oczywiście jesteśmy świadomi, że Resovia to jeden z najlepszych klubowych zespołów w Europie i zdecydowany faworyt spotkania z nami. Jestem jednak przekonany, że atmosfera w hali na Podpromiu udzieli się również drużynie z Zalau i pomimo personalnych problemów związanych z kontuzjami kibice zobaczą zespół walczący o każdy punkt. Siłą zespołu z Rzeszowa jest praktycznie niezmieniony skład – co prawda bez ubiegłorocznej kluczowej postaci, jaką był Grozer, jednak dwóch nowych zawodników na tej pozycji stanowi również bardzo mocny punkt drużyny – dodaje polski szkoleniowiec Rematu.

Resovia jest bardzo silną drużyną, ale my znamy swoje możliwości. Musimy znaleźć sposób na dobrą zagrywkę i postarać się, żeby jak najbardziej utrudnić grę naszym przeciwnikom. Wiemy, że czeka nas trudne spotkanie, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie zagrać dobrze w każdym elemencie – twierdzi Robinson Dvoranen, kapitan rematu Zalau. – Asseco Resovia jest jedną z najlepszych drużyn w Europie, która w zeszłym roku grała w finale Pucharu CEV. Mamy duży szacunek do naszych przeciwników, ale przyjeżdżamy do Polski z myślą o tym, żeby pokazać, że robimy postępy i że nasza gra ewoluuje. Mamy nadzieję, że dorównamy poziomem grze naszych przeciwników i stworzymy dobre widowisko dla polskich kibiców, którzy kochają siatkówkę i wiedzą wszystko o tym sporcie – dodaje Adrian Feher, libero rumuńskiej drużyny.

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved